NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Jak Mołdawianka skradła moje serce?

  Podczas konferencji Rockit w Kiszyniowie, w Republice Mołdawi prowadzę warsztat z prezentacji (elevator pitch) przed mający się odbyć nazajutrz konkursem startupowym. Na sali 13 zespołów. Dostali wcześniej wskazówki, jak się przygotować do pracy ze mną. Mamy mało czasu i dużo pracy. Jak zwykle. Jeszcze nie wiem, że za chwilę doznam olśnienia. I po raz pierwszy w życiu zabraknie mi języka w gębie.

 • HackathonBridge: 2. edycja

  Zapoczątkowany w 2014 roku przez Michała Boni, członka Parlamentu Europejskiego konkurs HackatonBridge to projekt, którego celem jest integracja młodych (poniżej 35lat), kreatywnych ludzi z Polski, Ukrainy i Mołdawii, aby umożliwić im stworzenie międzynarodowych zespołów i aby innowacyjne projekty nad którymi aktualnie indywidualnie pracują mogli wprowadzić w życie.

 • Odrób pracę domową!

  Zakończyliśmy właśnie selekcję startupów do VC Speed Dating. Podobnie jak rok temu sporo ciekawostek, dużo śmiechu (kilka „wymyślonych” na nowo LinkedIn’ów i Snapchatów), kilka razy mocne kombinowanie, by zrozumieć „co autor miał na myśli”. Wiele telefonów do founderów. Garść wniosków i spostrzeżeń. Kilkoma warto się chyba podzielić.

 • O czym należy pamiętać organizując konkurs?

  Nie od dzisiaj wiadomo, że organizowanie konkursów jest jednym z najpotężniejszych narzędzi marketingowych pozwalających na przyciągnięcie nowych klientów (lub fanów w przypadku konkursu organizowanego w portalu społecznościowym), oraz na zwiększenie rozpoznawalności marki lub konkretnego produktu.

 • Zobacz, jak wygrywa się konkursy dla innowatorów

  Gdy wpadniemy na pomysł szybko zaczynamy w niego wątpić. Trudno nam samym uwierzyć w jego potencjał. Po chwilowym entuzjazmie przychodzi refleksja, że na pewno na świecie wymyślono już coś lepszego. Po co się więc wychylać, skoro spotka nas co najwyżej uśmiech politowania? To ślepa uliczka i w ten sposób nigdy nie wyjdziemy poza marzenia o zmienianiu świata. Pora uwierzyć, że naprawdę możemy go zmienić. Jak to zrobić? Poznajcie historię Kamila i Weroniki, laureatów konkursu dla młodych innowatorów.

 • Nie walcz z systemem, stwórz własny

  Nasze dzieci rodzą się jako biała karta. Potem spotykają na swojej drodze nas, dorosłych! Idą do przedszkola, szkoły, na studia. Zaczynają przejmować nasz punkt widzenia, nasz sposób myślenia i pojmowania świata. Wchodzą w ramy naszego „systemu”, muszą się w nim odnaleźć, znaleźć tu swoje miejsce. Muszą poznać swoją drogę, wyznaczyć swój cel, swoją misję życiową. Tylko czy ktoś nas tego nauczył?

 • Czy polscy innowatorzy mają gdzie realizować swoje pomysły?

  Pieniądze. To na ich ciągły brak narzeka polska nauka. Brak funduszy i odpowiedniego zaplecza sprawia, że rodzima kadra naukowa ucieka za granicę. Światełkiem w tunelu są docierające z mediów informacje o młodych Polakach, którzy zrezygnowali z pracy w Google czy Facebooku na rzecz rozwoju własnego pomysłu w Polsce.