Wysłałeś niechcianego maila? Jest prosty sposób, by natychmiast to cofnąć

Gmail umożliwia mailującym cofnięcie wysłanej wiadomości w ciągu 30 sekund.
Gmail umożliwia mailującym cofnięcie wysłanej wiadomości w ciągu 30 sekund. 123rf/zdjęcie seryjne
Każdemu z nas zdarza się chwila dekoncentracji. Jednak czym innym jest język mówiony, a czym innym błąd, na który odbiorca będzie mieć dowód. Mowa tu o języku pisanym, a w tym przypadku mailach wysłanych z imiennej skrzynki pracowniczej. Niejeden raz pomyłka czy roztargnienie skutkowały nawet rozwiązaniem umowy o pracę.

Jest jednak prosty sposób na to, by cofnąć wysłaną wiadomość. Mowa tu o poczcie gmail. Otóż jeśli zauważymy nasz błąd tuż po wysłaniu lub nawet tylko podejrzewamy, że ten błąd popełniliśmy, możemy w ciągu 30 sekund to zmienić.
Wystarczy wejść na naszej skrzynce w ustawienia, a w nich wybrać opcję “cofnij wysyłanie”. Możemy tam ustawić czas, w jakim możemy to zrobić: 10, 20 lub 30 sekund. Rzecz jasna, najbezpieczniej jest ustawić najdłuższą czasowo opcję. Potem pozostaje już tylko zapisać zmiany. Nie, to nie jest żart. Można spokojnie to sprawdzić, wysyłając testową wiadomość do siebie lub znajomego.
Ważne w tym przypadku jest również to, że nie chodzi tu tylko o zwykły błąd w mailu czy słowa, których potem będziemy się wstydzić. Jeśli przez pomyłkę wysłaliśmy wiadomość do odbiorców, do których nie chcieliśmy jej wysłać, czy bez ukrytej kopii, także możemy skorzystać z opcji cofnięcia wysłania. Poza tym Google umożliwia też cofnięcie wysłania przelewu.
Trwa ładowanie komentarzy...