W poniedziałek tysiące Polaków wyjdą z pracy 2 godziny wcześniej. Sprawdź, czy twój pracodawca bierze udział w akcji

Akcja „Dwie godziny dla rodziny” prowadzona jest od 5 lat – do tej pory wzięły w niej udział setki tysięcy pracowników
Akcja „Dwie godziny dla rodziny” prowadzona jest od 5 lat – do tej pory wzięły w niej udział setki tysięcy pracowników 123rf.com/bowie15/zdjęcie seryjne
W najbliższy poniedziałek tysiące pracowników polskich firm wróci do domu dwie godziny wcześniej niż zwykle. Wszystko dzięki organizatorom akcji „Dwie godziny dla rodziny”.

Dlaczego akurat w ten poniedziałek? 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W Polsce organizacją akcji zajmuje się Fundacja Humanites, która zachęca, by z tej okazji przedsiębiorstwa wypuściły swoich pracowników do domu wcześniej.

Jak podkreśla Amanda Szeligowska, koordynatorka wydarzenia, akcja prowadzona jest od 5 lat – do tej pory wzięły w niej udział setki tysięcy pracowników. W tym roku do udziału zgłosiło się około 100 firm. Ich listę można znaleźć w tym miejscu. Wśród nich możemy znaleźć m.in. PKN Orlen, Alior Bank, AXĘ, GFK Polonia, Grupę Tauron, Tchibo czy Hortex.

Fundacja Humanites kusi chętnych do podjęcia wyzwania za pomocą wyników ogólnopolskiej sondy „Great Place to Work 2017”. Fakt wzięcia udziału w „Dwóch Godzinach dla Rodziny” został wymieniony przez pracowników na liście najważniejszych czynników, które tworzą klimat dobrego miejsca pracy.


Organizatorzy zwracają uwagę, że z badań przeprowadzonych na 10 tys. menedżerów z całego świata wynika, że najważniejszą wartością jest rodzina. Ta sama odpowiedź padała w odpowiedzi na pytanie - „która wartość jest dzisiaj najbardziej zagrożona”. Przedstawiciele fundacji mają jednak oczywiście świadomość, że poświęcenie rodzinie jednego dnia w roku, to zdecydowanie zbyt mało.
 
– Te dwie godziny to oczywiście symbol, zarówno ze strony pracodawców, jak i rodzin – wiadomo, że tych godzin refleksji i troski o nasze więzi rodzinne potrzebujemy znacznie więcej i to każdego dnia, a nie tylko od święta – podkreśla Amanda Szeligowska.
Trwa ładowanie komentarzy...