Wymyślili najtańszy pojazd w Polsce: na jednym litrze benzyny przejedziesz nim 837 km

Tak wygląda pojazd Eco Arrow
Tak wygląda pojazd Eco Arrow Fot. PolakPotrafi.pl
Iron Warriors to zespół studentów Politechniki Łódzkiej, którzy zdążyli już wymyślić auto solarne. Teraz przedstawiają kolejny projekt. Chodzi o pojazd, który przejeżdża 837 km na jednym litrze paliwa.

Iron Warriors to najlepszy tego typu polski zespół, który dokonał niebywałego. Eco Arrow 2.2 przejechał 837 km na jednym litrze benzyny. Dokonano tego jeszcze w ubiegłym roku na finlandzkich zawodach „Pisaralla Pisimmälle”.

Studenci zbudowali pojazd po to, by śrubował on rekordy na służących temu zawodach. Obecnie zbierają pieniądze na model Eco Arrow 3.0, który będzie jeszcze lepszy. Ma przekroczyć granicę 1000 km na jednym litrze paliwa. Będzie miał między innymi poliwęglowe szyby i poprawiony układ kierowniczy.

Zgodnie z planami, Eco Arrow 3.0 to zaawansowany technologicznie pojazd, który posiada ultralekką karoserię wykonaną z nowoczesnych materiałów kompozytowych. Cechuje go także aerodynamiczny kształt. Niebywale lekkie materiały obejmują także części mechaniczne pojazdu, które są wykonane głównie z aluminium lotniczego i kompozytów z włókna węglowego.

Obecnie ekipa Iron Warriors wybiera się na zawody do Finlandii i Brazylii, gdzie chciałaby pokazać najnowszy model innowacyjnego pojazdu. Studenci mają co prawda wsparcie firm, ministerstwa, urzędu miasta i uczelni, ale koszt przygotowania najnowszego modelu i tak jest wysoki.


Przygotowali więc na stronie PolakPotrafi.pl zbiórkę – potrzebują łącznie 7 tys. zł. Zbieranie pieniędzy zakończy się 29 lipca 2017 roku.
Trwa ładowanie komentarzy...