Polscy narodowcy stworzyli słowiańską wersję Facebooka. Nazywa się Polfejs - konto wyłącznie dla hetero

Polfejs.pl to rodzima odpowiedź na Facebooka
Polfejs.pl to rodzima odpowiedź na Facebooka Fot. zrzut ekranu z Polfejs.pl
Część Polaków zmęczył już najwidoczniej amerykański Facebook. Postanowili więc, że założą jego rodzimy odpowiednik, który może budzić mieszane uczucia, a nawet kontrowersje.

Polfejs.pl jest, jak twierdzą jego twórcy, odpowiedzią na popularną w portalach społecznościowych cenzurę. To strona, która ma zrzeszać i integrować polskich patriotów.

O jakim typie cenzury wspominają założyciele Polfejs.pl? Chodzi zapewne m.in. o blokowane przed 11 listopada profilów narodowców. Warto chociażby też wspomnieć, że Facebook blokował redaktorów Prawy.pl. Portal był bowiem banowany ze względu na antygenderowe i homofobiczne treści, które są niezgodne z oficjalną polityką Facebooka. Za to założyciele narodowego portalu witają użytkowników hasłem: "Słowianie mile widziani".

Po wejściu na Polfejs.pl, od razu wiadomo, że mamy do czynienia z "patriotycznym" portalem. Atakują nas bowiem animacje z mocno narodowymi akcentami. Widzimy m.in maszerujące wojsko, parady, czy powiewającą flagę, a nad wszystkim widoczny jest duży napis „Polski Portal Społecznościowy co Jednoczy Polaków!”. Sama witryna nie działa niestety najlepiej i jest mało funkcjonalna, dopełniając tylko złego wrażenia po przeczytaniu niepoprawnie skonstruowanego zdania. Niewiele tu wygody, którą znamy z portalu Marka Zuckerberga.

Jeden z twórców portalu napisał o przedsięwzięciu na swojej stronie. – Chciałbym aby Polfejs.pl rozwinął się ruch społeczny być może jeśli portal będzie nadal rósł to w niedalekiej przyszłości mam nadzieję powstanie telewizja internetowa (pisownia oryginalna) – pisze.


– My tworząc ten portal poświęcamy swój wolny czas i nie robimy tego dla profitów a dla idei. Jednakże wejście na wyższy poziom będzie wymagało wkładu finansowego, a nie tylko zapału i pasji w służeniu ojczyźnie. Wierzę że tego ostatniego nigdy nam nie braknie – dodaje.
Trwa ładowanie komentarzy...