Ceny mieszkań pójdą w górę. Eksperci wieszczą, że wkrótce skończy się to krachem

Popyt na mieszkania rośnie coraz bardziej. Szczególna sytuacja jest w Warszawie, gdzie tylko w tym roku nabywców znajdzie 28 tys. mieszkań.
Popyt na mieszkania rośnie coraz bardziej. Szczególna sytuacja jest w Warszawie, gdzie tylko w tym roku nabywców znajdzie 28 tys. mieszkań. Kuba Ociepa/Agencja Gazeta
Popyt na mieszkania rośnie coraz bardziej. Szczególna sytuacja jest w Warszawie, gdzie tylko w tym roku nabywców znajdzie 28 tys. mieszkań. Prezes zarządu Dom Development Jarosław Szanajca przekonuje jednak, że może to za sobą pociągnąć znaczny wzrost cen.

Zdaniem Szanajcy rozbieżność między podażą a popytem pojawi się lada chwila. Co za tym idzie - grozi nam w najbliższej przyszłości „istotny” wzrost cen. W rozmowie z agencją Newseria, prezes Dom Development tłumaczy, że wynik, który branża deweloperska zamknie 2017 rok w Warszawie, jest rekordowy.

– Oznacza podwojenie skali inwestycji w ciągu czterech lat. Pod względem popytu jest znakomicie, natomiast pod względem podaży – najprawdopodobniej mieszkań zacznie brakować – wyjaśnia.

Skąd ta prognoza? Szanajca tłumaczy, że wysoki popyt bierze się z niskich stóp procentowych (czyli tańszych kredytów) i niskiego oprocentowania lokat (co zachęca do inwestowania w nieruchomości). Co więcej, zdaniem eksperta, w Warszawie jest coraz trudniej uzyskać pozwolenie na budowę.

Warto jednak zauważyć, że część ekspertów wieszczy krach na rynku nieruchomości. Architekt Zbigniew Maćków opowiadał niedawno, że rynek się przegrzewa, bo popyt jest generowany sztucznie. Jego zdaniem, nie wynika to z prawdziwego zapotrzebowania, ale z przyczyn inwestycyjnych.


źródło: Newseria
Trwa ładowanie komentarzy...