Inwestujesz 100 zł, wracasz z 10 tys. Resort finansów przygotował niesamowitą ofertę

Minister Finansów, Teresa Czerwińska
Minister Finansów, Teresa Czerwińska Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
Tego jeszcze nie grali. Ministerstwo Finansów po raz pierwszy w historii wprowadziło do swojej oferty premiowe obligacje oszczędnościowe. Zarobek na nich, jak to na obligacjach, nie jest wybitnie wysoki, zachętą do inwestowania ma być jednak zupełnie co innego.

Ministerstwo Finansów oficjalnie potwierdziło, że w czerwcu ruszy testowa emisja nowego rodzaju obligacji. Jedna premiowa obligacja oszczędnościowa będzie kosztować 100 zł, a odsetki od niej będą na poziomie 1,5 proc. Termin wykupu to 10 miesięcy, co oznacza, że będą jednymi z krótszych, oferowanych przez Skarb Państwa.

Haczykiem ma być jednak zupełnie co innego. Resort obiecuje, że wśród osób, które zdecydują się na nabycie obligacji, zostaną rozlosowane nagrody. Ich liczba zależy od poziomu zainteresowania, w podstawowym scenariuszu ma być ich 1111. Główna wygrana będzie wiązać się z nagrodą w wysokości 10 tys. złotych. Kolejne 10 osób może liczyć na okrągły tysiąc, ministerstwo przewidziało też 100 nagród po 100 zł i 1 tys. - po 10 zł.

Losowanie odbędzie się 20 marca 2019 roku przy pomocy profesjonalnego elektronicznego programu losującego i zostanie zorganizowane przez PKO Bank Polski.
Trwa ładowanie komentarzy...