Kierowco, dziś nie wlepią ci mandatu. Rozpoczyna się protest policjantów w całej Polsce

Od 10 lipca policja 2018 r. zamiast mandatów będzie udzielać pouczeń. To forma protestu policjantów
Od 10 lipca policja 2018 r. zamiast mandatów będzie udzielać pouczeń. To forma protestu policjantów fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Mandat za przekroczenie prędkości? Wielu kierowcom, którzy lubią wcisnąć gaz do dechy, dziś się upiecze. Nie tylko im. Policjanci od dzisiaj przestają wypisywać mandaty, a w zamian będą jedynie udzielać pouczeń. Wszystko w ramach akcji protestacyjnej w sprawie podwyżek i poprawy warunków pracy.

– Rozpoczynamy akcję protestacyjną. Sądzę, że przystąpią do niej wszyscy policjanci, bo wszystkie komendy wojewódzkie poparły tę formę protestu. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia – powiedział „Super Exprersowi” Rafał Jankowski, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Protest policjantów, pouczenia zamiast mandatów
Cała akcja odbędzie się z poszanowaniem obowiązujących przepisów. Policja zatem nie przymknie oka na popełnienie przestępstwa. Zacznie jednak stosować pouczenia w związku z wykroczeniami, za które można nakładać mandaty karne. Taki więc kierowca, który przekroczył prędkość i w pełni na mandat zasłużył, w ramach protestu wcale nie musi go otrzymać.

Postulaty związkowców to podwyżka o 650 zł, powrót do systemu emerytalnego sprzed 2012 roku, pełnoprawne zwolnienia lekarskie oraz lepsze warunki płacowe za nadgodziny i służbę w dni ustawowo wolne od pracy. W INNPoland.pl pisaliśmy o tym, jak wygląda praca w policji. Ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.
Trwa ładowanie komentarzy...