„Jest prawdopodobnie najstarszym warszawskim szewcem”. Wzruszająca reakcja na apel blogerki

Pan Adam Janosz, właściciel zakładu szewskiego przy ulicy Śniadeckich w Warszawie
Pan Adam Janosz, właściciel zakładu szewskiego przy ulicy Śniadeckich w Warszawie facebook.com/Agata4life
Szewc to jeden w wymierających zawodów. W ostatnim czasie przekonuje się o tym pan Adam Janosz, właściciel pracowni w centrum Warszawy. Jedna z blogerek postanowiła zaapelować do internautów o pomoc – pan Adam ma według niej coraz mniej pracy.

- Moja Babcia była jedną z jego pierwszych klientek. Pan Adaś jest prawdopodobnie najstarszym warszawskim szewcem...niestety ma coraz mniej pracy… - pisze w emocjonalnym wpisie właścicielka bloga Agata4life.

Blogerka zaapelowała do internautów o pomoc poprzez skorzystanie z jego usług. – Nie wyobrażam sobie ulicy Śniadeckich 1/15 bez Pana Adasia – dodaje.

Pierwsza reakcja internautów? W ciągu kilkunastu godzin post został udostępniony ponad 12 tys. razy. Wiele osób zadeklarowało, że wybierze się w najbliższym czasie do zakładu Adama Janosza, część odpisała, że dopiero teraz się o nim dowiedziała. Ci drudzy zwrócili uwagę, że na ulicy Śniadeckich brakuje odpowiednich oznaczeń, które nakierowałyby potencjalnych klientów.

To nie pierwsza tego typu akcja. W ubiegłym roku pisaliśmy o panu Edwardzie – szewcu z ulicy Polnej. Rzemieślnik walczył o to, by dotrwać ze swoim biznesem do okrągłej 30 rocznicy i również szukał nowych klientów.

Dzisiaj wyjątkowo zwracam się do Was wszystkich z prośbą...Pana Adasia znam -dzieści

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.