NA TEN TEMAT PISZĄ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Chcesz kupić używany pojazd elektryczny? BMW i3 nie będzie najlepszym pomysłem

  Na blogu często opisywałem BMW i3. Po prostu lubię ten samochód. Moim zdaniem wyznacza dobrą ścieżkę rozwoju ekologicznej motoryzacji. W badaniach konsumenckich okazało się jednak, że zakup używanej i3 może nie być dobrym rozwiązaniem ze względu na słabą niezawodność.

 • Czy więcej parkingów to więcej samochodów?

  „Parkują nielegalnie, bo miejsc parkingowych jest za mało?” pyta portal ePoznań, „Parkingów jest za mało. Znalezienie miejsca to czasem cud” informuje Gazeta Wyborcza analizując sytuację w centrum Bydgoszczy, „I jak tu zaparkować?!” rozpaczliwie pyta w tytule artykułu Gazeta Lubuska. Czy rzeczywiście winę ponosi zbyt mała liczba miejsc parkingowych? Otóż podobno nie.

 • 5 najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

  W styczniu zwykle pojawia się dużo raportów podsumowujących miniony rok. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej. O ile raporty sprzedaży samochodów elektrycznych w naszym kraju nie są specjalnie imponujące (a przy tym interesujące), to w Stanach Zjednoczonych ze względu na stosunkowo duże zainteresowanie ekologiczną motoryzacją sprawa wygląda znacznie ciekawiej.

 • Toyota Camry (prawie) najlepiej sprzedającym się samochodem w USA

  Klasyczne samochody osobowe nie mają łatwo w Ameryce. Pierwsze trzy miejsca w kategorii sprzedaży zajmują bowiem pickup-y, które od dziesięcioleci są ulubionym pojazdem amerykanów. Z uwagi na ich wielkość i przeznaczenie transportowe, w wielu rankingach podsumowujących sprzedaż nie są one jednak ujmowane w klasyfikacji. Co ciekawe w Polsce większość klasyfikacji sprzedaży samochodów osobowych obejmuje pick-upy, które są często traktowane przez Polaków na równi z samochodami segmentu SUV.

 • Komputer za kółkiem. Oddasz samochód Jurkowi?

  W każdej rodzinie, w której jest kilku kierowców, a tylko jeden samochód dochodzi do spięć o to, kto ma prowadzić. Być może pogodzi nas technologia. Teraz „samochód z automatem” kojarzy się tylko z automatyczną skrzynią biegów. W przyszłości może się to zmienić. Wizje futurologów zaczynają się spełniać. W motoryzacji noszą nazwę autonomicznych pojazdów. Drogi bez wypadków, znaków i trąbiących na siebie kierowców – to wizja, która może stać się rzeczywistością. Jedno z takich rozwiązań powstaje w Polsce.

 • Diesel ist kaputt

  Pycha i chciwość może doprowadzić do upadku największego europejskiego producenta samochodów. Im większy winowajca, tym głośniej o sprawie. Czy Volkswagen podniesie się po skandalu związanym z manipulacją transmisji spalin w produkowanych autach?

 • Jeśli chciałbyś jeździć samochodem elektrycznym - zachowaj cierpliwość

  Chciałbyś jeździć elektrycznym samochodem? Czy samochodem można nazwać pojazd, który po przejechaniu 150km obowiązkowo trzeba na kilka godzin podłączyć do gniazdka elektrycznego, a po kilku tysiącach cykli ładowania sprawność baterii spada do takiego poziomu, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana baterii na nowe? jak eksploatacja samochodów elektrycznych wpłynie na bezpieczeństwo odbiorców energii?