Thales i Akademia Marynarki Wojennej podpisały porozumienie. Będą współpracować nad innowacjami i kadrą naukową

Rektor AMW komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht i prezes Thales Polska Paweł Piotrowski podpisali porozumienie o współpracy
Rektor AMW komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht i prezes Thales Polska Paweł Piotrowski podpisali porozumienie o współpracy Foto:Thales
Wspólna praca nad nowoczesnymi technologiami, innowacjami, kształcenie inżynierów i specjalistów morskich, którzy w przyszłości stanowić będą trzon kadry Marynarki Wojennej RP - to wszystko przewiduje umowa podpisana pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej i gigantem zbrojeniowym, firmą Thales.


Beneficjentami współpracy będą głównie studenci i kadra naukowa Akademii. W ramach umowy o współpracy przewidziane są praktyki i programy stażowe. Studenci zyskają wiedzę nie tylko o tym jak działa olbrzymia korporacja, ale zdobędą również wyjątkowe know-how z zakresu nawigacji, detekcji, określania pozycji czy klasyfikacji obiektów zanurzonych.

Kadry dla marynarki
– Podpisanie porozumienia z jednym z liderów najnowocześniejszego sprzętu technicznego i jego wyposażenia dla sił marynarki wojennej wpisuje się w strategię uczelni jako podmiotu łączącego świat przemysłu z nabywcami jego produktów - mówi Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej kmdr prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.

Jak dodaje, uczelnia stara się o pozyskiwanie wszechstronnej i aktualnej informacji o innowacyjnych rozwiązaniach, które mogą być w sposób wiarygodny zweryfikowane przez naukowców z Akademii w celu odpowiedzialnej rekomendacji tych rozwiązań.
prof. dr hab. Tomasz Szubrycht

Ponadto Akademia Marynarki Wojennej jako jednostka dydaktyczna o gruntowanej pozycji w kształceniu i szkoleniu oraz posiadająca wieloletnie doświadczenia we współpracy z przemysłem, poprzez podpisanie porozumienie z firmą Thales, wzbogaci swoje możliwości w zakresie kształtowania studentów i słuchaczy zatrudnianych we wszelkich sferach bezpieczeństwa morskiego państwa.

500 okrętów z technologią Thalesa
Współpraca będzie korzystna również dla firmy Thales. Jest o tym przekonany prezes Thales Polska Paweł Piotrowski. – Nawiązanie współpracy z Akademią Marynarki Wojennej to dla nas ogromny zaszczyt. Stawiamy kolejny krok w kierunku kształcenia i doskonalenia specjalistycznych kadr w Polsce. Dzięki współpracy będziemy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącą m.in. systemów pola walki, tzw. battle management system, czy zarządzania bezzałogowymi we współpracy z siłami morskimi – wyjaśnia Piotrowski.


Prezes podkreśla, że ponad 500 okrętów wojennych wyposażonych jest w technologię oraz urządzenia wyprodukowane przez Thalesa.
Paweł Piotrowski, prezes Thales Polska

Chcemy podzielić się naszym bogatym doświadczeniem i wiedzą z AMW. Wyjątkowe podejście Akademii, która uczy swoich studentów nie tylko konstruowania komponentów technicznych, ale także strategicznego podejścia do rozwoju obronności oraz gospodarki morskiej, pozwoli poszerzyć nam naszą ofertę.


Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2014 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 13 miliardów euro, zatrudniając 61 000 pracowników w 56 krajach. Zatrrudnia 20 000 inżynierów i naukowców. W Polsce Thales ubiega się o kontrakt na budowę systemu rakietowego średniego zasięgu o kryptonimie Wisła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili