Selfie Polki w albumie o 200-letniej historii fotografii. Takich zdjęć z komórki nie widzieliście
Selfie Polki w albumie o 200-letniej historii fotografii. Takich zdjęć z komórki nie widzieliście Fot. Zrzut z instagram.com
Reklama.
Dlaczego Słynny Tom Ang, autor bestsellerów o fotografii, którego publikacje tłumaczone są na 20 języków, do swojego najnowszego dzieła wybrał właśnie zdjęcie Polski? Klaudia Cechini w branży fotograficznej uchodzi za pionierkę artystycznego selfie ze smartfona. Jest chwalona za unikatowy styl pstrykania fotek. Jak sama twierdzi, zdecydowała się wykonywać akurat autoportrety, ponieważ chce łapać codzienne chwile, których nie da się w wystarczający sposób wyrazić słowami.
Na wieść o wyróżnieniu Polka zareagowała zaskoczeniem. Pewnego dnia skontaktował się z nią wydawca albumu i zaproponował umieszczenie w nim jedno z ulubionych zdjęć Klaudii. Wykonała je 3 lata temu. Fotografka zgodziła się bez wahania.
W efekcie dziś w albumie „Photography: The Definitive Visual History” jej selfie występuje obok takich ikon fotografii, jak np. „Tylny pokład” z 1907 r. Stieglitza, „Sztandarem nad Iwo Jimą” – zdjęciem wykonanym w 1945 r. przez Joego Rosenthala, czy znanym portretem ‘Afghan Girl’ autorstwa Steve’a McCurry’ego z 1984 r.
Klaudię Cechini od zawsze fascynowała fotografia. Chociaż w naszym kraju do tej pory było o niej cicho, została doceniona zagranicą. Zaliczyła już kilka wystaw swoich zdjęć w zagranicznych galeriach, m. in. w Los Angeles. Ma za sobą również współpracę z niemieckim pismem „Der Spiegel”. Z kolei w Polsce uczestniczyła we współrealizacji teledysku Pezeta do piosenki „Jest wysoko”.
Więcej zdjęć Klaudii można zobaczyć na jej Instagramie i Tumblrze.
Źródło: fpiec.pl