NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Richardowi Bransonowi spodobał się jego portret w wersji stworzonej przez polską artystkę Urszulę Kamińską. Milioner wprost poinformował o tym na Twitterze.
  Jak zwrócić uwagę Richarda Bransona? Wystarczy namalować jego portret. Tak, jak zrobiła to Ula z Warszawy!

  Wielu startupowców marzy, aby zainteresować swoim projektem znanych milionerów. W Polsce potwierdzają to choćby przykłady Rafała Brzoski czy Leszka Czarneckiego. Aby zwrócić ich uwagę, początkujący przedsiębiorcy posuwali się do desperackich czynów. Tymczasem można inaczej. Urszula Kamińska – artystka z Warszawy, namalowała portret Richarda Bransona. Była bardzo zaskoczona kiedy okazało się, że twórca potęgi Virgin Group osobiście jej za to podziękował i pogratulował.

 • Dzięki Chivas, polski startup Migam ma szansę zdobyć 250 tys. dolarów. Zdecydują głosy internautów!

  Ruszyła kolejna faza projektu The Venture, którego organizatorem jest słynna marka whisky – Chivas Regal. Po eliminacjach lokalnych rozpoczyna się międzynarodowa walka o 1 milion dolarów. Zwycięzca polskiej edycji, firma Migam, w ciągu najbliższych 5 tygodni będzie walczyć o podział puli 250 tysięcy dolarów. Pomóc jej mogą internauci z Polski, ponieważ decydujące będą głosy użytkowników sieci. Warto pomóc naszym reprezentantom, zwłaszcza, że ich biznes ma bardzo szczytny cel.

 • Wynalazek naukowca z Łodzi ma sprawić, że w wyniku awarii sprężarki nie będzie już awarii w żadnej fabryce.
  Koniec z przestojem pracy sprężarek. Dzięki naukowcowi z Łodzi

  Dr Grzegorz Liśkiewicz z Zakładu Turbin i Sprężarek w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej pracuje nad stworzeniem innowacyjnego zabezpieczenia sprężarki, które będzie zarówno bezawaryjne, jak i tanie w eksploatacji. Ma to zapobiec przestojom w produkcji w wielu branżach.

 • Dofinansowanie z NCBR pozwoli m. in. stworzyć demonstratory produktów w takich branżach, jak OZE.
  NCBR dofinansuje demonstratory nowych technologii kwotą 290 mln zł

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki drugiego konkursu w programie „Demonstrator”. Na wsparcie 30 projektów w zakresie prac rozwojowych, które zwieńczone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów i technologii, rządowa agencja przeznaczy ponad 290 mln złotych.

 • Michał Borkowski, CEO Brainly, w którego wierzą CNBC i Naspers. Czy będzie to pierwszy polski jednorożec, który podbije USA?
  Brainly z Krakowa pozyskało w USA 15 mln dolarów! Wierzy w nich Naspers! A wątpią polscy startupowcy

  Startup Brainly z Krakowa, znany w Polsce jako Zadane.pl, nie przestaje zadziwiać! Firma, którą największa ekonomiczna telewizja na świecie – CNBC, uznała za kandydata do zostania jednorożcem, czyli spółką wycenianą powyżej 1 mld dolarów, osiągnęła kolejny spektakularny sukces w USA. Udało jej się pozyskać 15 mln dolarów finansowania w kolejnej rundzie za Oceanem. W przedsiębiorstwo z Grodu Kraka uwierzył m.in. globalny koncern Naspers! Ale wątpliwości co do sposobu prowadzenia biznesu wyraził m. in. Rafał Agnieszczak, twórca Fotka.pl.

 • Politechnika Krakowska doczekała się nowoczesnej e-biblioteki.
  Politechnika Krakowska doczekała się innowacyjnej e-biblioteki

  Dzięki realizacji projektu SUW, wszystkie zainteresowane osoby mogą za pośrednictwem internetu korzystać z publikacji naukowych, które znajdują się w zbiorach biblioteki Politechniki Krakowskiej. Stworzone cyfrowe repozytorium swoim działaniem przypomina portal społecznościowy.

 • Projekt GIOLMED otrzymał dofinansowanie z NCBR w ramach programu Strategmed.
  Naukowcy ze Śląska pracują nad błyskawicznym wykrywaniem glejaków

  Projekt GIOLMED, którego celem jest diagnostyka glejaków na podstawie wolnokrążącego DNA guza, otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach programu Strategmed. Jego celem jest walka z chorobami cywilizacyjnymi, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia Polaków. Liderem przedsięwzięcia jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

 • Naukowcy z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymali dofinansowanie w ramach programu Strategmed z NCBR.
  Naukowcy z Katowic chcą opracować indywidualną terapię leczenia białaczki u dzieci

  Konsorcjum, którego liderem jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach programu Strategmed na realizację projektu personalizacji leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci (PersonAll).

 • Dzięki infrastrukturze badawczej PL-Grid zespoły badawcze złożone z polskich naukowców mogą prowadzić badania na odległość.
  Dzięki infrastrukturze PL-Grid polskie zespoły badawcze mogą pracować na odległość

  Dzięki powstaniu Polskiej Infrastruktury Gridowej w ramach projektu PL-Grid, zespoły badawcze złożone z naukowców znad Wisły mogą wspólnie prowadzić prace badawczo-rozwojowe nawet wtedy, kiedy dzieli je odległość nawet setek kilometrów. Ma to się przyczynić do rozwoju nauki w naszym kraju w różnych dziedzinach.

 • Sprzęt zakupiony przez IPCZD ma m. in. pomóc w rehabilitacji urazów.
  Dzięki sprzętowi medycznemu zakupionemu przez IPCZD chorym łatwiej będzie stanąć na nogi

  Instytut "Pomnika" Centrum Zdrowia Dziecka (IPCZD) w ramach projektu ROBIN, realizowanego pod kierownictwem prof. Małgorzaty Syczewskiej, zakupił nowoczesną aparaturę badawczą, która umożliwia naukowcom m. in. łatwiejsze projektowanie sprzętu ortopedycznego ułatwiającego rehabilitację czy diagnostykę pierwotnych niedoborów odporności uwarunkowanych genetycznie.

O sobie

Przedstawiciel wrocławskiej części redakcji INNPoland. Uważa, że połączenie świata biznesu, innowacji i nauki to pozytywna mieszanka wybuchowa, a jednocześnie jedyna szansa na prawdziwy skok cywilizacyjny polskiej gospodarki. Biznesowy patriota. Jego celem jest prezentowanie inspirujących historii ludzi, firm i metod, dzięki którym odnieśli sukces. Sądzi, że w gruncie rzeczy niczym nie różnią się od nas wszystkich, ale mieli odwagę postawić na ciężką pracę na własny rachunek. Jeśli to konieczne, chce stanowić pomost pomiędzy obiecującymi przedsiębiorcami i inwestorami, aby ich drogi spotkały się na właściwej ścieżce.