„Nowe technologie dla dziewczyn” – ruszają pierwsze w Polsce stypendia wyłącznie dla studentek politechnik

„Nowe technologie dla dziewczyn” – ruszają pierwsze w Polsce stypendia wyłącznie dla studentek politechnik.
„Nowe technologie dla dziewczyn” – ruszają pierwsze w Polsce stypendia wyłącznie dla studentek politechnik. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Intel oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy wprowadzają pierwszy w naszym kraju program stypendialny przeznaczony jedynie dla przedstawicielek płci pięknej - „Nowe technologie dla dziewczyn”. Tegorocznym maturzystkom oraz studentkom studiów inżynierskich zostanie zaoferowany program wsparcia i rozwoju.

Za mało studentów i studentek kierunków informatycznych
Inicjatywa ma zachęcić dziewczyny do zainteresowania się nowymi technologiami oraz wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Choćby dlatego, że w branży informatycznej panuje duży deficyt wykwalifikowanych pracowników. Ponadto w Polsce i na świecie od lat charakteryzuje się ona niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet, które waha się od kilku do kilkunastu procent.

Dodatkowo, jak pokazuje raport „Kobiety na politechnikach 2015” – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokojącą tendencję zmniejszania się liczby studentów kierunków związanych z informatyką i telekomunikacją w ogóle. Kobiet jest wśród nich około 13 proc. Spożytkowanie wielkiego potencjału dziewczyn w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii będzie bardzo pomocne dla jego rozwoju.

Program będzie realizowany na 7 najlepszych uczelniach w Polsce
Do udziału w programie zostaną zaproszone tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich wybranych politechnik. W programie są: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska oraz Politechnika Wrocławska. Aplikować można już od 1 kwietnia na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl.


W ramach programu stypendystki otrzymają wsparcie merytoryczne oraz finansowe. Znajdą się pod opieką mentorów, czyli doświadczonych pracowników firmy Intel. Uczestniczki dostaną stypendium w kwocie 12 tys. zł brutto, które pokryje część wydatków związanych ze studiami. Niektóre ze studentek zostaną zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland w Gdańsku - największym centrum R&D Intela w Europie.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.