Poland Day w Kalifornii. Piotr Moncarz: Polacy to jedni z najbogatszych Amerykanów. Jak to lepiej wykorzystać?

"Polacy to jedni z najbogatszych Amerykanów" - twierdzi profesor Piotr Moncarz - organizator Poland Day
"Polacy to jedni z najbogatszych Amerykanów" - twierdzi profesor Piotr Moncarz - organizator Poland Day Fot. Grupa naTemat
W najbliższym tygodniu w Kalifornii na Uniwersytecie Stanforda odbywa się "Poland Day" - wbrew nazwie kilku, a nie jednodniowa impreza służąca wymianie inspiracji między Stanami i Polską. W INN Tygodnia spotkaliśmy się z jej organizatorem, profesorem Piotrem Moncarzem.

Polacy są wg profesora trzecią najbogatszą grupą etniczną w USA. Wielu z nich dorobiło się nie na kładzeniu tapet w Chicago, ale na zarządzaniu dużymi firmami i na własnym biznesie. Ta polska sieć jest więc bogata, wpływowa i... niezagospodarowana. Profesor mówi, że Polska od lat nie potrafi dobrze wykorzystać Amerykanów polskiego pochodzenia i Polaków mieszkających w Ameryce. Nie mamy żadnej znaczącej inicjatywy budującej mosty pomiędzy tymi środowiskami a Polską.

Gdyby była, to biorąc pod uwagę możliwości Polaków w Stanach - dałoby się dużo osiągnąć dla "starego kraju". Także dla naszej innowacyjności.
Profesor Piotr Moncarz
Organizator Poland Day w Stanach Zjednoczonych
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.