Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM

Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM.
Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM. Fot. European Parliament/http://tnij.org/bb3cb4q/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/gfeupcr
Kobiety to połowa użytkowników, do których kierowane są rozwiązania proponowane przez naukę i technologię. Jednak udział płci pięknej w ich tworzeniu był dotychczas bardzo nikły. W ostatnim czasie zmienia się to na całym świecie, gdyż panie zaczynają odgrywać coraz większą rolę w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics. To właśnie o tej zmianie i sposobom jej przyspieszenia, poświęcona będzie konferencja "Lean in STEM - Jak wspierać kobiety w nauce i technologii?".

Konferencja "Lean in STEM" odbędzie się 30 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej organizatorami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Ambasada USA oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. INN Poland zostało patronem wydarzenia.

Ma ono stanowić pierwszą w Polsce próbę odpowiedzi na pytania „jak?” i „po co?” wspierać kobiety w STEM. A także wyjaśnić dlaczego ważne jest, aby robić to na wszystkich dostępnych poziomach - takich, jak inicjatywy obywatelskie, polityka publiczna państwa w obszarze edukacji i aktywizacji potencjału społecznego oraz strategii odpowiedzialnego społecznie przemysłu i biznesu.

W trakcie imprezy key-note speech wygłosi Andrea Jones z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA - szefowa projektów promujących obszar STEM wśród dziewczyn i kobiet. Ponadto zostaną ogłoszone wyniki I. Ogólnopolskiego Rankingu Szkół STEM, organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Zestawienie wyróżni szkoły ponadgimnazjalne, które najlepiej nauczają w zakresie matematyki, fizyki, informatyki i chemii.

Z kolei sesje tematyczne i warsztaty dotyczyć będą wagi edukacji w obszarze STEM i potrzeby jej priorytetyzacji w polityce państwa. A także kluczowych problemów wspierania kobiet w nauce i technologii, sposobów rozbudzania informatycznych pasji dziewczyn oraz wkładu kobiet w tworzenie kultury innowacji. Program merytoryczny tworzyć będzie 40 panelistek i panelistów z Polski, USA, Węgier, Irlandii i Ukrainy. Program i rejestracja na konferencję (do 18 czerwca w zależności od dostępności miejsc) jest dostępna tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.