Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM

Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM.
Nadchodzi rewolucja kobiet w nauce i technologii. 30 czerwca rusza konferencja Lean in STEM. Fot. European Parliament/http://tnij.org/bb3cb4q/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/gfeupcr
Kobiety to połowa użytkowników, do których kierowane są rozwiązania proponowane przez naukę i technologię. Jednak udział płci pięknej w ich tworzeniu był dotychczas bardzo nikły. W ostatnim czasie zmienia się to na całym świecie, gdyż panie zaczynają odgrywać coraz większą rolę w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics. To właśnie o tej zmianie i sposobom jej przyspieszenia, poświęcona będzie konferencja "Lean in STEM - Jak wspierać kobiety w nauce i technologii?".

Konferencja "Lean in STEM" odbędzie się 30 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej organizatorami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Ambasada USA oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. INN Poland zostało patronem wydarzenia.

Ma ono stanowić pierwszą w Polsce próbę odpowiedzi na pytania „jak?” i „po co?” wspierać kobiety w STEM. A także wyjaśnić dlaczego ważne jest, aby robić to na wszystkich dostępnych poziomach - takich, jak inicjatywy obywatelskie, polityka publiczna państwa w obszarze edukacji i aktywizacji potencjału społecznego oraz strategii odpowiedzialnego społecznie przemysłu i biznesu.

W trakcie imprezy key-note speech wygłosi Andrea Jones z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA - szefowa projektów promujących obszar STEM wśród dziewczyn i kobiet. Ponadto zostaną ogłoszone wyniki I. Ogólnopolskiego Rankingu Szkół STEM, organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Zestawienie wyróżni szkoły ponadgimnazjalne, które najlepiej nauczają w zakresie matematyki, fizyki, informatyki i chemii.

Z kolei sesje tematyczne i warsztaty dotyczyć będą wagi edukacji w obszarze STEM i potrzeby jej priorytetyzacji w polityce państwa. A także kluczowych problemów wspierania kobiet w nauce i technologii, sposobów rozbudzania informatycznych pasji dziewczyn oraz wkładu kobiet w tworzenie kultury innowacji. Program merytoryczny tworzyć będzie 40 panelistek i panelistów z Polski, USA, Węgier, Irlandii i Ukrainy. Program i rejestracja na konferencję (do 18 czerwca w zależności od dostępności miejsc) jest dostępna tutaj.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.