Nowe wsparcie dla startupów. Inkubator InQubit oferuje wdrożenie projektu w Paczkomaty InPostu

Nowe wsparcie dla startupów. Inkubator InQubit oferuje wdrożenie projektu w Paczkomaty® InPostu
Nowe wsparcie dla startupów. Inkubator InQubit oferuje wdrożenie projektu w Paczkomaty® InPostu
Pomoc oferowana przez inkubatory czy akceleratory biznesu jest zazwyczaj podobna – finansowo-mentoringowa. InQubit pod tym względem różni się od innych, bo oferuje nie tylko finansowanie spółek w początkowej fazie wzrostu, ale też pozwala im wdrażać pomysły w sieć Paczkomatów® InPostu, która działa już w 22 krajach na świecie.

Dla kogo?
Oczywiście, takie wsparcie przeznaczone jest dla konkretnych projektów. InQubit poszukuje projektów, które są we wczesnej fazie rozwoju, ale mają już sprecyzowany i przemyślany model biznesowy, który da się zaadoptować na skalę globalną.

– Istotnym dla nas elementem jest także ambicja i determinacja zespołu stojącego za projektem oraz potencjał samego biznesu – mówi Rafał Markiewicz, CEO InQubit Sp. z o.o.

Wsparcie + mentoring
Inkubator pod koniec 2015 roku chce uruchomić nowoczesne biuro w Warszawie, przy stacji metra na Kabatach. Dostępna tam będzie dla przedsiębiorców przestrzeń coworkingowa, ale też pojawi się możliwość wynajmowania... biurek na godzinę – w celu np. zorganizownaia spotkania z klientem.

Oczywiście, InQubit oferuje też wsparcie mentorskie na miejscu. Oprócz tego w inkubatorze organizowane mają być liczne szkolenia, dotyczące np. modeli biznesowych.

Możliwość współpracy z InPostem
InQubit planuje zorganizować konkurs skierowany do przedsiębiorczych pomysłodawców projektów technologicznych o globalnym potencjale, które dodatkowo będą mogły skorzystać z promocji wsparcia sieci Paczkomatów® InPost. Inkubator Technologiczny poszukuje w pierwszej kolejności pomysłów o sprecyzowanym biznes modelu z jednoczesnym silnym zespołem zarządzającym ukierunkowanym w swojej determinacji na odniesienie sukcesu rynkowego.
Jak podkreślają zarządzający InQubit, startupy na współpracy z nim mogą zyskać dostęp do „zasobów technicznych i marketingowych giełdowej grupy kapitałowej Integer”. Niewątpliwie dla wielu młodych firm kontakt biznesowy z jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, jaką jest InPost, to życiowa szansa. Tym bardziej, ze udziałowcy Integer oraz Midven w osobach: Rafał Brzoska, Rafał Markiewicz oraz Andrzej Zając, mają osobiście obejmować mentoringiem niektóre projekty.

Tekst powstał we współpracy z InPost.

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.