Pierwsi absolwenci School of Form - międzynarodowej wyższej szkoły projektowania - wkraczają na rynek pracy. Ich projekty, które mieli okazję zaprezentować na uroczystej gali, spotkały się z uznaniem przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata mody i designu. Poza świetnym przygotowaniem do zawodu, ogromnym atutem młodych artystów jest umiejętność pracy w zespole, której firmy bardzo potrzebują – wskazuje Piotr Voelkel, założyciel School of Form.
School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Jest częścią Uniwersytetu SWPS. W jej ramach prowadzone są 3,5-letnie studia stacjonarne, po których ukończeniu studenci uzyskują licencjat na kierunku wzornictwo. Program studiów łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej. Wczoraj w Poznaniu odbyła się wystawa prac pierwszych absolwentów School of Form.
Ich projekty spotkały się z uznaniem ekspertów. – Wrażenia są fantastyczne. Myślę, że ci młodzi ludzie będą robili karierę – stwierdziła Grażyna Kulczyk, przedsiębiorca oraz mecenas sztuki.
– Dziś widać, że młodzi ludzie nie boją się eksperymentować. Przygotowali naprawdę bardzo mocne show. Jednak konieczne jest do tego posiadanie wiedzy zarówno humanistycznej, jak i technicznej. Jest to warunek niezbędny, aby robić coś wartościowego. Na tym pokazie się to udało – mówiła z kolei Gosia Baczyńska, projektantka mody.
Widać, że ci młodzi ludzie są przygotowani do pracy. Niektórzy z nich mają już własne firmy. Bardzo wielu z nich też jest przygotowanych, aby wejść do firm. Dlatego, że mają główną kompetencję, czyli gotowość do pracy w zespole. To jest kluczowe dla ich przyszłego sukcesu, ponieważ firmy nie chcą projektantów, którzy są indywidualistami. Biznes potrzebuje liderów procesu, który kończy się wdrożeniem wymarzonego przez klienta produktu.
Nad opracowaniem programu nauczania w School of Form pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem w szkole. W efekcie program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.