Oto polska aplikacja, której potrzebuje każdy człowiek w mieście. Wyszukuje wszystkie usługi w okolicy czynne 24h

Oto sen, który stał się rzeczywistością. Ruszyła pierwsza w Polsce wyszukiwarka wszelkich usług czynnych 24h na dobę - Czynne24h.pl
Oto sen, który stał się rzeczywistością. Ruszyła pierwsza w Polsce wyszukiwarka wszelkich usług czynnych 24h na dobę - Czynne24h.pl Fot. Screen ze strony www.czynne24h.pl.
Marta Kurzątkowska przeprowadziła się do Warszawy 3 lata temu. Pewnego dnia pilnie chciała skorzystać z usług fotografa. Jednak znalezienie w internecie dostępnego natychmiast fachowca zajęło jej mnóstwo czasu. A już 2 dni później miała sen, że uruchomiła serwis, w którym wyszukanie wszelkiego rodzaju usług zajmuje kilka minut. – Uznałam tę wizję za proroczą i w ten sposób powstał portal Czynne24h.pl – zdradza w rozmowie z INN Poland twórczyni aplikacji.


Jest to pierwsza w Polsce wyszukiwarka wszelkiego rodzaju usług czynnych przez całą dobę. W bazie serwisu Czynne24h.pl można znaleźć m. in. znajdujące się w pobliżu użytkownika sklepy, apteki, bary, restauracje, siłownie, kwiaciarnie czy kantory. Działa to w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Olsztynie i Trójmieście. Marta Kurzątkowska w przyszłości chce rozbudować aplikację o kolejne miejscowości.

Oprócz serwisu została również uruchomiona połączona z nim bezpłatna aplikacja mobilna na platformy Android oraz iOS. Za kilka tygodni ma być także dostępna wersja na Windows Phone. Ponadto każda wizytówka lokalu na portalu zawiera dane teleadresowe, jego zdjęcie, opcje dojazdu zsynchronizowaną z serwisami Google Maps, jakdojade.pl oraz iTaxi.pl.

„Zrobiłam coś, z czego sama chcę korzystać”
Marta Kurzątkowska

Jestem z wykształcenia geologiem. Nigdy wcześniej nie miałam nic wspólnego ze startupami czy serwisami internetowymi. Jednak postanowiłam rzucić się na głęboką wodę i zrealizować swój sen, inwestując w jego realizację własne oszczędności. Na początku najtrudniejsze było znalezienie odpowiedniej ekipy programistów, dlatego funkcjonalność portalu kilkakrotnie się zmieniała. Ale finalnie udało mi się zrobić serwis, z którego sama chcę korzystać.

Obecnie Czynne24h.pl odwiedza około 12 tys. użytkowników miesięcznie. Z kolei aplikację na smartfony pobrało około 3,5-4 tys. osób. Każdy z odwiedzających serwis może samodzielnie dodać do bazy konkretny lokal. Jeżeli przejdzie pozytywną weryfikację, zostanie umieszczony zarówno na portalu, jak i w aplikacji mobilnej.


Inwestor mile widziany
Aktualnie Marta Kurzątkowska współpracuje z kilkoma programistami oraz grafikami nad rozwojem serwisu. Jednak jak podkreśla, chciałaby to tempo znacznie przyspieszyć. Dotychczas Czynne24h.pl było finansowane wyłącznie z jej własnych oszczędności oraz ze wsparcia jednego z jej znajomych.
Marta Kurzątkowska

Od niedawna planuje pozyskać zewnętrzne źródła finansowania serwisu. Do tej pory nie korzystałam z żadnych kredytów czy dotacji. Jak najbardziej jestem również gotowa rozważyć propozycje inwestorów, którzy byliby zainteresowani rozwojem portalu. Mój model biznesowy zakłada zarabianie przede wszystkim na płatnych wizytówkach poszczególnych lokali. Zwłaszcza, że znaleźli się już pierwsi chętni. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy łatwiej mogliby trafić do poszczególnego usługodawcy, gdyż zwiększa się ilość opcji, za pomocą których mogą wyszukać interesującą ich firmę.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby