7 filmów o innowatorach, które powinieneś obejrzeć

Benedict Cumberbatch grał Alana Turinga w filmie "Gra tajemnic".
Benedict Cumberbatch grał Alana Turinga w filmie "Gra tajemnic". Fot. Kadr z filmu "Gra tajemnic"
Życia innowatorów często pełne są dramatycznych chwil i ciężkich decyzji. Nic dziwnego, że idealnie nadają się na filmowe fabuły.


Awiator
Film o życiu Howarda Hughesa, pioniera awiacji, a dokładniej o jego życiu między latami 20. a 40. ubiegłego wieku. W tym okresie Hughes był uznanym producentem filmowym i magnatem awiacji. Niestety jego stan stale się pogarszał z powodu nerwicy natręctw. „Awiator” zdobył aż pięć Oscarów.
The Social Network
„The Social Network” opowiada o początkach Facebooka i problemach prawnych Zuckerberga. Nikt z Facebooka nie był jednak zaangażowany w proces powstawania filmu, który oparto na książce „Miliarderzy z przypadku”. „The Social Network” zdobył trzy Oscary.
Objectified
Dokument na temat tego jak złożona jest nasza zależność od produktów, z których na co dzień korzystamy, a co za tym idzie od projektantów, którzy za danymi produktami stoją. Oglądamy proces kreatywny stojący za wszystkim: od szczoteczek do zębów po smartfony.
Dosięgnąć kosmosu
Jake Gyllenhaal w roli Homera H. Hickama Juniora, syna górnika, który w 1957 roku zauroczony startem Sputnika 1 postanowił zająć się techniką rakietową. Z czasem zostaje inżynierem.
Jobs
Film biograficzny o początkach firmy Apple, pokazujący Steve'a Jobsa jako geniusza, który zawsze musiał postawić na swoim. Spotkał się jednak ze słabym przyjęciem zarówno krytyków, jak i byłych pracowników firmy. 9 października do kina trafi kolejny film o Stevie Jobsie. Tym razem zamiast Ashtona Kutchera gra go Michael Fassbender.
Gra tajemnic
Benedict Cumberbatch jako Alan Turing, brytyjski geniusz matematyczny, który pomagał w złamaniu kodu niemieckiej Enigmy podczas drugiej wojny światowej.
Teoria Wszystkiego
Film opowiadający o związku fizyka Stephena Hawkinga z jego byłą żoną, diagnozą stwardnienia zanikowego bocznego i jego sukcesach naukowych.

Napisz do autora: adam.turek@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"