7 filmów o innowatorach, które powinieneś obejrzeć

Benedict Cumberbatch grał Alana Turinga w filmie "Gra tajemnic".
Benedict Cumberbatch grał Alana Turinga w filmie "Gra tajemnic". Fot. Kadr z filmu "Gra tajemnic"
Życia innowatorów często pełne są dramatycznych chwil i ciężkich decyzji. Nic dziwnego, że idealnie nadają się na filmowe fabuły.


Awiator
Film o życiu Howarda Hughesa, pioniera awiacji, a dokładniej o jego życiu między latami 20. a 40. ubiegłego wieku. W tym okresie Hughes był uznanym producentem filmowym i magnatem awiacji. Niestety jego stan stale się pogarszał z powodu nerwicy natręctw. „Awiator” zdobył aż pięć Oscarów.
The Social Network
„The Social Network” opowiada o początkach Facebooka i problemach prawnych Zuckerberga. Nikt z Facebooka nie był jednak zaangażowany w proces powstawania filmu, który oparto na książce „Miliarderzy z przypadku”. „The Social Network” zdobył trzy Oscary.
Objectified
Dokument na temat tego jak złożona jest nasza zależność od produktów, z których na co dzień korzystamy, a co za tym idzie od projektantów, którzy za danymi produktami stoją. Oglądamy proces kreatywny stojący za wszystkim: od szczoteczek do zębów po smartfony.
Dosięgnąć kosmosu
Jake Gyllenhaal w roli Homera H. Hickama Juniora, syna górnika, który w 1957 roku zauroczony startem Sputnika 1 postanowił zająć się techniką rakietową. Z czasem zostaje inżynierem.
Jobs
Film biograficzny o początkach firmy Apple, pokazujący Steve'a Jobsa jako geniusza, który zawsze musiał postawić na swoim. Spotkał się jednak ze słabym przyjęciem zarówno krytyków, jak i byłych pracowników firmy. 9 października do kina trafi kolejny film o Stevie Jobsie. Tym razem zamiast Ashtona Kutchera gra go Michael Fassbender.
Gra tajemnic
Benedict Cumberbatch jako Alan Turing, brytyjski geniusz matematyczny, który pomagał w złamaniu kodu niemieckiej Enigmy podczas drugiej wojny światowej.
Teoria Wszystkiego
Film opowiadający o związku fizyka Stephena Hawkinga z jego byłą żoną, diagnozą stwardnienia zanikowego bocznego i jego sukcesach naukowych.

Napisz do autora: adam.turek@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.