Konferencja „Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w Polsce i Europie"

Data Techno Park zaprasza na konferencję „Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w Polsce i Europie”, która odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia 2015 r. w Zamku Topacz w Ślęzie koło Wrocławia.


Wymiana informacji w systemie ochrony zdrowia, bezpieczeństwo dokumentacji medycznej i rozwój technologii, funkcjonujących w ramach elektronicznych danych medycznych – to główne tematy, jakie zostaną poruszone podczas dwudniowej konferencji, organizowanej przez Data Techno Park, w ramach projektu „Rozwój Ogólnopolskiego Klastra e-Zdrowie”. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali zarówno członkowie klastra, wśród których przeważają organizacje badawcze oraz przedsiębiorstwa z branż IT i medycznej, ale także przedstawiciele placówek medycznych i administratorzy sieci IT.

Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy pomiędzy podmiotami skupionymi wokół Ogólnopolskiego Klastra e-Zdrowie oraz uświadomienie korzyści płynących ze współpracy branż IT, sektora medycznego oraz jednostek naukowo-badawczych. Wśród zaproszonych prelegentów są specjaliści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Łotwy i Norwegii.

Data Techno Park sp. z o.o. jest instytucją otoczenia biznesu, realizującą szereg projektów w sferze innowacji i technologii, głównie w branży medycznej. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w sektorze ochrony zdrowia pozwoliło Data Techno Park zdobyć wiedzę i doświadczenie, które dziś spółka wykorzystuje w ramach współpracy z podmiotami i instytucjami reprezentującymi różnorodne gałęzie nauki oraz biznesu. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej CUBE.ITG.


Data Techno Park jako koordynator Ogólnopolskiego Klastra e-Zdrowie dąży do stworzenia odpowiednich warunków, sprzyjających rozwojowi nowoczesnych usług informatycznych w sektorze ochrony zdrowia. Ogólnopolski Klaster e-Zdrowie to porozumienie partnerów z obszaru świata nauki oraz świata biznesu. Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez zakup infrastruktury informatycznej oraz oprogramowania niezbędnego do wytworzenia innowacyjnych usług przez członków Klastra.

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Smycz-Michalak, tel.: 600 553 302, e-mail: anna.smycz@dtpark.pl
Natalia Noczeń, tel.: 665 341 102, e-mail: natalia.noczen@dtpark.pl
Aldona Mioduszewska, tel.: 663 008 500, e-mail: aldona.mioduszewska@dtpark.pl

Miejsce konferencji: Zamek Topacz, Ślęza k. Wrocławia, ul. Główna 12

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę