Litery z Alphabetu Google’a. Zobacz, których jeszcze nie znasz

Litery z Alphabetu Google’a. Zobacz, których liter jeszcze nie znasz
Litery z Alphabetu Google’a. Zobacz, których liter jeszcze nie znasz flickr.com/ Danny Sullivan/ http://bit.ly/1DKqZGK/CC BY
Google ma w swojej ofercie wiele usług, o których często nawet nie słyszeliście. Rok temu użytkownik reddita zamieścił grafikę o tytule „Alfabet nowej epoki: od Google A do Google Z”. Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że przewidział dzisiejszą wielką rewolucję, jaką było utworzenie spółki Alphabet i powołanie nowego CEO samego Google.


Google już od dawna przestał być tylko wyszukiwarką, a wspomniana infografika tylko to potwierdza. W jego portfolio znajdują się takie usługi, o których znaczna część z nas nawet nie słyszała. Dlatego przy okazji zmian przedstawiamy kilka mniej znanych „liter” z dotychczasowego alfabetu Google’a.
F jak Fiber
Google Fiber to nazwa usługi dostępnej na rynku amerykańskim. Projekt został zapoczątkowany w lutym 2010 r. w Kansas City i powoli sukcesywnie rozwijany jest w kolejnych stanach. Google postanowił zostać pionierem w dziedzinie dostarczania internetu i telewizji kablowej zwykłym użytkownikom za pomocą światłowodów.


Usługa umożliwia dostęp do internetu o prędkości 1 gigabita na sekundę - zarówno jeśli chodzi o prędkość pobierania jak i wysyłania danych. To ponad 100 razy szybciej niż usługi zwykłych operatorów, do których dostęp mają Amerykanie. Cena za taką przyjemność na początku wynosiła 70 dolarów miesięcznie (za te pieniądze u tradycyjnych operatorów nie można było kupić niczego zbliżonego).

W 2012 r. Time twierdził, że Google niekoniecznie chce działać jako kolejny operator internetowy, a chce raczej zawstydzić głównych dostawców kablówki i pokazać im, że można dostarczyć internet w wysokiej jakości za niewielkie pieniądze.

K jak Keep
Google Keep to aplikacja do tworzenia notatek dostępna w formie aplikacji mobilnej na system Android i w wersji webowej. Aplikacja wystartowała w 2013 roku i do marca 2015 roku została pobrana ponad 10 milionów razy.
Jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja do tworzenia notatek, listów i zdjęć. Oferuje także możliwość zapisywania notatek w formie głosowej, którą potem program sam przetwarza na zapis literowy. Program oferuje integrację notatek i dostęp do nich zarówno z poziomu komputera, aplikacji mobilnej, jak i systemu chrome.


M jak My Business
Usługa najpierw nazywała się Google+ Local, ale po dwóch latach od jej uruchomienia została przemianowana na Google My Business. To jeden, centralny panel do zarządzania obecnością firmy w usługach Google'a: maps, plus, analytics, YouTube i opinie w google plus.

Po zarejestrowaniu się na stronie google.com/mybusiness otrzymuje się informacje na temat prowadzonej firmy. W jednym miejscu wszystkie podstawowe, i nie tylko, usługo Google'a. Można powiedzieć, ze to swoisty niezbędnik w dzisiejszych czasach.

N jak Now
"Inteligentny" asystent stworzony przez Google Inc. dostępny w systemie operacyjnym Android oraz jako aplikacja na iOS, OS X i Microsoft Windows.

Jest rozszerzeniem natywnej wyszukiwarki Google, Google Now potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać polecenia w systemie oraz wskazywać informacje, które uzna za przydatne użytkownikowi (np. godziny odlotu zarezerwowanego samolotu, pogoda w obecnej lokalizacji itd.).
Ta ostatnia funkcja dostępna jest poprzez zbieranie informacji o użytkowniku (lokalizacji GPS, haseł wyszukiwanych w Google, wiadomości Gmail itd.). Opcja ta została dodana w wersji 4.1 ("Jelly Bean"), pierwszym telefonem, który otrzymał tę funkcjonalność był Galaxy Nexus.

X jak... Google X
Google X to nazwa owianego mgiełką tajemnicy laboratorium firmy, w którym zajmują się odkrywaniem istotnych osiągnięć technologicznych. Ich pierwszym głośnym projektem były autonomiczne samochody nie potrzebujące kierowcy.

Kolejny to "projekt skrzydło", który skupia się na wykorzystywaniu latających pojazdów do dostarczania produktów na terenie miast. Z kolei "projekt loon", to pomysł na dostarczenie dostępu do internetu dla wszystkich ludzi na świecie za pomocą balonów unoszących się w stratosferze.

O – jak Google Opinion Reviews
To aplikacja, która służy do zbierania opinii użytkowników przez Google'a. Po prostu. Za udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania, wypełnianie króciutkich ankiet Google doładowuje konto użytkownika w "Google Play" środkami, które można przeznaczyć na zakup aplikacji. Niestety aplikacja niedostępna w Polsce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę