Pod wieloma względami Internet to najdemokratyczniejsze z mediów. Internet sprawił, że każdy człowiek ma możliwość wpływania na otaczający świata, jak chociażby widać to było na przykładzie uczestników Arabskiej Wiosny, którzy mogli zorganizować swoje akcje dzięki Facebookowi, czy protestujących na placu Taksim tureckich opozycjonistów, którzy za pomocą serwisu Youtube dokumentowali brutalność policji.
Ale Internet ma też drugie oblicze, widoczne chociażby w przypadku brutalnych filmów pokazujących egzekucje dokonywane przez Państwo Islamskie czy nagraniach wychwalających terrorystów walczących w szeregach Al-Kaidy. Za sprawą sieci, nagrania takie dostępne są z każdego zakątka na świecie, natychmiast po ich nagraniu, zapewniając terrorystom niezwykle sprawną o groźną tubę propagandową.
Stąd pytanie jak Internet wpływa na politykę i czy ów wpływ idzie w dobrą stronę nie jest bezzasadne. To właśnie nad tym zagadnieniem dyskutować będą uczestnicy panelu „Czy Internet na dobre zmienił politykę?” w składzie:
Jean-Paul Oury - historyk nauki, konsultant ds. komunikacji (moderator)
Mariusz Kamiński – poseł, polityka Prawa i Sprawiedliwości
Jean-Sébastien Ferjou – twórca i dyrektor dyrektor portalu internetowego „Atlantico.fr”
Vít Jedlička - polityk, publicysta, twórca internetowego państwa „Liberland”
Pierre-Yves Le Borgn – deputowany do Zgormadzenia Narodowego, członek Grupy Refleksji ds. Internetu, Zgromadzenie Narodowe
Tomasz Kalita – dyrektor Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i szef Centrum Medialnego Sojusz Lewicy Demokratycznej
Serwisy INNPoland oraz NaTemat są patronami medialnymi XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju