7 narzędzi, które ułatwią ci pracę z każdego miejsca na ziemi: domu, kawiarni czy pociągu

W pracy zdalnej pomóc może wiele narzędzi online.
W pracy zdalnej pomóc może wiele narzędzi online. Fot. Zendesk / YouTube.com
Z badań przeprowadzonych w 2013 roku przez firmę Regus wynika, że ponad połowa polskich managerów korzysta z elastycznego modelu pracy, która umożliwia im pracę zdalną przez połowę dni tygodnia. Decydując się na zdalne zarządzanie projektami należy się dobrze do tego przygotować. Te narzędzia mogą ci pomóc.

Join.me
Banalne w użyciu narzędzie do internetowych spotkań. Join.me ułatwia zarówno wideokonferencje, jak i dzielenie się ekranem, które pozwala wytłumaczyć działanie niektórych programów lub zdalnie zaprezentować projekty. Istnieje wersja darmowa, ale przy abonamencie otrzymać można nielimitowane rozmowy w technologii VoIP.
Trello
Intuicyjne narzędzie do tworzenia list i śledzenia postępów prac. W Trello stworzysz listy pomysłów, rzeczy do zrobienia, w trakcie prac i zrobionych. Podzielisz się nimi ze współpracownikami oznaczając wszystko kolorystycznie. Aktualizacja list następuje przez proste przerzucanie kart między listami.
Zendesk
Najpopularniejsze rozwiązanie usprawniające obsługę klientów w sieci. Zendesk sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Z platformy korzysta ponad 55 tysięcy firm, w tym na przykład Airbnb czy Sony.

Boomerang
Tym, którzy często bywają w innej strefie czasowej, może się to bardzo przydać. Nie chodzi nawet o samą pracę w innych godzinach, ale o poszczególne aspekty, jak np. wysyłanie maili. Po pierwsze: nikt nie lubi otrzymywać służbowych maili o 2 czy 3 w nocy. Po drugie: jeśli pracownik jest np. programistą freelancerem i rano po otworzeniu skrzynki znajdzie 15 nowych wiadomości od kilku managerów, to może odpowiedzieć z dużym opóźnieniem lub niechcący przeoczyć wiadomość. Boomerang umożliwia ustawienie godziny, o której dany mail ma zostać wysłany. Wystarczy dodać go do twojego Gmaila w przeglądarce Chrome, Firefox czy Safari lub mobilnej aplikacji Gmail.
Fakturownia.pl
Prosty program do wysyłania faktur online. Oszczędza czas i jest prosty w użyciu. Dostęp do dokumentów masz wszędzie i z każdego urządzenia, bo są bezpiecznie przechowywane w chmurze. Z Fakturownia.pl korzysta już ponad 120 tysięcy firm na całym świecie. Aktualnie w systemie można wystawiać ponad 10 różnych dokumentów, a użytkownik zyskuje pełną kontrolę na swoimi firmowymi wydatkami i obserwować statusy płatności.

Zenbox.pl
Ta polska usługa hostingowa ma trzy ogromne zalety. Po pierwsze system rozliczeniowy, który sprawia, że Zenbox.pl jest po prostu tani. Po drugie: stabilność. Ale czemu usługa znalazła się na liście narzędzi ułatwiających pracę zdalną? Z powodu obsługi klienta, która jest niezawodna i działa non stop: 24 godziny przez siedem w dni tygodniu przez cały rok. W odpowiedzi na maila szybko dostaje się zwrotkę z estymacją czasową naprawy.
Sqwiggle
Sqwiggle robi zdjęcia członkom zespołu co kilka minut za pomocą ich kamerek internetowych. Brzmi jak podglądanie się wzajemne i stałe bycie pod nadzorem? Z jednej strony tak, ale Sqwiggle może okazać się kluczowym narzędziem w pracy zespołów rozsianych po całym świecie. A przynajmniej mieście. Ze wspólnego okna, w którym widać zdjęcia wszystkich członków można jednym kliknięciem rozpocząć wideorozmowę z jednym lub z kilkoma członkami zespołu. Dzięki zdjęciom można ocenić czy to odpowiednia pora na rozmowę czy może lepiej nie przerywać w pracy.

Napisz do autora: adam.turek@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.