Koniec z zatorami płatniczymi. System inviPay.com zabezpiecza wynagrodzenie już na etapie zamówienia

Zatory płatnicze to poważny problem wśród małych i średnich przedsiębiorstw.
Zatory płatnicze to poważny problem wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Fot. Franklin Heijnen / CC BY-SA 2.0 / flickr.com/photos/franklinheijnen/15400926774/
InviPay.com to innowacyjna propozycja dla firm, która eliminuje problem zatorów płatniczych z którymi boryka się wielu Polskich przedsiębiorców. Sprzedawcy mogą rozliczać faktury z odroczonym terminem płatności, ale zapłatę otrzymują natychmiast. Obroty klientów korzystających z serwisu zabezpieczone są na kilkanaście milionów.

O co chodzi?
Kupuj kiedy chcesz, a płać kiedy możesz – tak można w skrócie ująć ideę InviPay.com. Sprzedawca, który rozlicza się za pośrednictwem platformy, zapłatę za odroczone faktury otrzymuje natychmiastowo. Natomiast kupujący na uregulowanie opłaty ma 120 dni. Dodatkowo, jeśli uda mu się rozliczyć przed terminem wymagalności faktury, otrzyma zwrot za zakupy, który w skali roku może wynieść nawet 15%.

InviPay.com transakcje swoich klientów zabezpiecza funduszami pozyskanymi od inwestorów, których wartość sięga kilkunastu milionów. Każda firma, która jest wpisywana do bazy w serwisie jest sprawdzana w rejestrach dłużników oraz przechodzi określoną procedurę formalną.

Jest to innowacyjny pomysł, który pozwala na zwiększenie sprzedaży (sklepy internetowe mogą bez ryzyka zatoru finansowego sprzedawać na faktury z odroczonym terminem płatności) i poprawę płynności finansowej firmy. Każda ze stron biorących udział w transakcjach nie jest w żaden sposób uzależniona od drugiej.
– Dzięki inviPay zakupy firmowe online lub między nowymi kontrahentami mogą w końcu odbywać się z odroczonym terminem płatności. Sprzedawcy nie ryzykują, bo inviPay zabezpiecza dla nich wynagrodzenie już na etapie zamówienia, jeszcze zanim towar zostanie wysłany. Każda ze stron transakcji zyskuje – sprzedawca może sprzedawać więcej, a kupujący płaci na warunkach i w terminach, jakie mu odpowiadają – mówi Marcin Pasenik, założyciel inviPay.com.


"Multilateral netting"
Pomysłodawcą i prezesem firmy jest Marcin Pasenik, a inwestorami Kinga Nowakowska i Jan Motz. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad narzędziem był egzamin ACCA z poziomu Professional do którego przygotowywał się pan Marcin. Podczas nauki poznał on rzadką w Polsce metodę rozliczania transakcji opartą o multilateral netting. Jest to metoda, która pozwala rozliczać duże ilości transakcji bez dokonywania faktycznych przelewów bankowych co znacznie usprawnia zarządzanie finansami firmy.

InviPay.com wystartowało z końcem września po ponad dwóch latach prac nad projektem. Założyciele są przekonani, że nowe rozwiązanie odniesie sukces ponieważ jest korzystne dla obu stron transakcji. Według wiedzy Marcina Pasenika to jedyny taki system w Polsce, a może i na świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.