Steve Jobs pytał głównego designera Apple o tę samą rzecz niemal codziennie

Steve Jobs wciąż pozostaje źródłem inspiracji dla wielu przedsiębiorców.
Steve Jobs wciąż pozostaje źródłem inspiracji dla wielu przedsiębiorców. Fot. Ben Stanfield / CC BY-SA 2.0 / flickr.com/photos/acaben/541334636
Minęły cztery lata od śmierci Steve'a Jobsa. Regularnie jest on jednak wspominany przez byłych współpracowników: w książkach, wywiadach i podczas konferencji. Ostatnio na temat Jobsa wypowiadał się Jony Ive, główny projektant Apple'a, którego Jobs nazwał nawet swoim „duchowym partnerem”.

Oprócz wspominania po raz kolejny o niesamowitej koncentracji i woli walki Jobsa, Ive powiedział coś nowego na temat byłego prezesa Apple. Zdradził pytanie, które Jobs zadawał mu niemal codziennie. – Chciał pomóc mi w poprawie koncentracji pytając: „Ile razy powiedziałeś dzisiaj 'nie'?” – mówił Ive na scenie podczas Vanity Fair New Establishment Summit.

Im więcej nie, tym lepiej – przynajmniej w odczuciu Jobsa. Odrzucanie wielu, nawet świetnych propozycji miało pomóc w zachowaniu świetnej koncentracji.

– Zdolność odwrócenia się od czegoś do czego podchodzisz z entuzjazmem, by móc skupić się na ważnych rzeczach jest nadzwyczajna. Można czuć się dość niekomfortowo, ale przynosi to świetne efekty. To więcej niż nawyk. To naprawdę niesamowita umiejętność – mówił Ive.

Dziedzictwo Steve’a Jobsa pozostało w Apple w fizyczny sposób nawet po jego śmierci. Na najwyższym piętrze firmy nadal znajduje się jego biuro - nietknięte od czasu odejścia twórcy giganta z USA – pisaliśmy w INNPoland.

Źródło: Business Insider
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.