Nowe laboratoria, ośrodki badawcze i pracownie. Politechnika Warszawska niedługo dorówna najlepszym uczelniom świata

Celem projektu jest dostosowanie obecnego systemu informatycznego Politechniki do najwyższych światowych standardów
Celem projektu jest dostosowanie obecnego systemu informatycznego Politechniki do najwyższych światowych standardów http://bit.ly/20deWdd/flickr.com/polandmfa/CC BY-ND 2.0
Politechnika Warszawska chce dorównać najlepszym uczelniom technicznym na świecie. Otwiera nowe laboratoria, ośrodki badawcze czy pracownie naukowe. Poprawia również infrastrukturę informatyczną, głównie dzięki projektowi "Rozwój i integracja platform informatycznych dla zwiększenia konkurencyjności i potencjału badawczego nauki w Polsce”, który jest realizowany przy dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).


Celem projektu jest dostosowanie obecnego systemu informatycznego do najwyższych możliwych standardów, co pozwoli odpowiedzieć na zapotrzebowanie pracowników naukowych, a także da szansę Politechnice na konkurowanie z czołowymi amerykańskimi i azjatyckim uczelniami technicznymi. Realizacja projektu zagwarantuje również większy transfer wiedzy oraz innowacji z świata nauki do świata biznesu. Politechnika stanie się wreszcie równorzędnym parterem dla wielu przedsiębiorstw z branży IT prowadzących działalność w zakresie rozwijania nowych technologii

Uczestnicy projektu stawiają przed sobą cztery główne zadania:
1. Budowa konwergentnej platformy komunikacji, współpracy i wymiany danych
2. Rozbudowę i zwiększenie dostępności środowiska klastra obliczeniowego (HPC)
3. Budowę wirtualnego laboratorium obliczeniowego.
4. Podniesienie bezpieczeństwa sieciowego wraz z dostosowaniem środowiska do potrzeb protokołu IPv6.

Według naukowców uczestniczących w projekcie realizacja tych zadań pozwoli Politechnice: rozszerzyć współpracę z instytucjami badawczymi na całym świecie, realizować projekty naukowe z największymi prywatnymi przedsiębiorstwami w kraju i zagranicą, a także wprowadzać więcej rozwiązań technicznych bezpośrednio do polskiego życia gospodarczego.


Cały projekt jest nadzorowany przez jedną z trzech najstarszych jednostek Politechniki Warszawskiej, czyli Wydział Inżynierii Lądowej, który współpracuje z wieloma zagranicznymi uczelniami m.in. Uniwersytetem Michigan w Stanach Zjednoczonych, Politechniką Gedymina w Wilnie, Moskiewską Akademią Budownictwa oraz Katolickim Uniwersytetem w Leuven
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.