Polacy tworzą nowy system rejestracji obrazu stereoskopowego 3D. NCBR wsparło go kwotą 10 mln zł

Nad projektem ROS3D pracuje przedsiębiorstwo FINN Sp. z o.o., świadczące usługi komputerowe od 2002 roku
Nad projektem ROS3D pracuje przedsiębiorstwo FINN Sp. z o.o., świadczące usługi komputerowe od 2002 roku http://www.ros3d.finn.pl
W Łodzi powstaje nowy system automatyzacji rejestracji obrazu stereoskopowego 3D (ROS3D) oparty o polskie doświadczenia techniczne i konkurencyjny w skali światowej. Jest on odpowiedzią na wzrastający popyt dynamicznie rozwijającego się rynku filmowych produktów 3D w standardzie 4K.


W skład konsorcjum naukowego odpowiedzialnego za realizację projektu wchodzi przedsiębiorstwo FINN Sp. z o.o., które jest liderem i bezpośrednim wykonawcą związanych z nim badań naukowych i prac rozwojowych, Politechnika Łódzka (Wydział Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki), Instytut Nauki i Techniki Stipendium, Fundacja ISYRIUS i firma Open-RnD Sp. z o.o.

Główny wykonawca ROS3D poinformował, że zakończono z powodzeniem komercjalizację wyników projektu, do czego przyczyniła się wysoka jakość osprzętu filmowego oraz algorytmów i aplikacji narzędziowych do jego obsługi.

Twórca nowego systemu jest beneficjentem pilotażowego konkursu Demonstrator+, zorganizowanego w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), które dofinansowało projekt kwotą w wysokości ok. 9,7 mln zł. Z uwzględnieniem wkładu przedsiębiorców całkowity koszt wyniósł 11,5 mln zł. Termin zakończenia projektu przewidziano na 31 grudnia 2015 roku.

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.