Polscy informatycy miażdżą!!! Zgarnęli wszystkie miejsca na podium w prestiżowym konkursie

Zwycięska drużyna XXI ACM ICPC wraz z opiekunami – prof. Janem Madeyem i prof. Krzysztofem Diksem.
Zwycięska drużyna XXI ACM ICPC wraz z opiekunami – prof. Janem Madeyem i prof. Krzysztofem Diksem. Uniwersytet Warszawski
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wygrali XXI Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w połowie listopada na Uniwersytecie w Zagrzebiu. To nie koniec dobrych informacji, ponieważ pozostałe miejsca na podium również zajęli studenci reprezentujący polskie uczelnie: Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Jagielloński.

W zawodach w Zagrzebiu wzięło udział 60 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Dla uczestników przygotowano 12 trudnych zadań. Zwycięzcą konkursu została drużyna studentów Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz oraz Marek Sokołowski, którzy jako jedyni dali radę rozwiązać dziesięć konkursowych zadań.

W najlepszej dziesiątce znalazło się aż sześć zespołów z polskich uczelni. Drugą pozycję zajęła drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba, Mateusz Gołębiewski. Na trzecim miejscu uplasowali się studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego: Szymon Łukasz, Krzysztof Maziarz i Michał Zając.

Pierwsza dziesiątka XXI Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowymi:

1. Uniwersytet Warszawski (Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz, Marek Sokołowski) – 10 zadań
2. Uniwersytet Wrocławski (Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba, Mateusz Gołębiewski) – 8 zadań
3. Uniwersytet Jagielloński (Szymon Łukasz, Krzysztof Maziarz, Michał Zając) – 7 zadań
4. Uniwersytet Comeniusa (Michal Anderle, Eduard Batmendijn, Ján Hozza) – 7 zadań
5. Uniwersytet Jagielloński (Michał Glapa, Karol Kaszuba, Michał Seweryn) – 7 zadań
6. Uniwersytet w Zagrzebiu (Ivan Lazarić, Mihael Liskij, Tonko Sabolčec) – 7 zadań
7. Uniwersytet Warszawski (Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny) – 7 zadań
8. Uniwersytet Warszawski (Kamil Dębowski, Błażej Magnowski, Marek Sommer) – 6 zadań
9. Uniwersytet w Zagrzebiu (Matej Gradiček, Zvonimir Jurelinac, Borna Vukorepa) – 6 zadań
10. Uniwersytet Charlsa w Pradze (Matěj Konečný, Václav Rozhoň, Štěpán Šimsa) – 6 zadań


Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC) to najstarszy i najbardziej renomowany konkurs informatyczny na świecie, skierowany do studentów. Organizuje go międzynarodowe stowarzyszenie informatyków - Association for Computing Machinery.

Konkurs, jaki zakończył się w Chorwacji, stanowi jednocześnie eliminacje do Finałów Akademickich Mistrzostw Świata. W przyszłorocznych finałach, które odbędą się w maju w Tajlandii, zaszczyt reprezentowania Polski będzie miała pierwsza trójka laureatów XXI edycji ACM ICPC.

Źródło: Uniwersytet Warszawski

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.