Oto najdziwniejsze zawody świata. O wielu większość z nas nawet nie wie

Na wylegiwaniu się w łóżku też można zarobić. Pod warunkiem, że jest to łóżko przeznaczone do późniejszego użytku przez kogoś innego
Na wylegiwaniu się w łóżku też można zarobić. Pod warunkiem, że jest to łóżko przeznaczone do późniejszego użytku przez kogoś innego Fot. Craig Sunter / http://bit.ly/1Yrj0F1
W polskiej rzeczywistości przyzwyczailiśmy się do nietypowych ofert pracy. Największe zdziwienie w naszym społeczeństwie wywoływała najczęściej wysokość proponowanego wynagrodzenia, jak osławione 1 zł brutto za godzinę. Na świecie istnieją jednak zawody, które z jednej strony potrafią porazić „egzotyką” związanych z nimi obowiązków, a z drugiej oferują niekiedy całkiem godziwą pensję dla tych, którzy są na tyle ekscentryczni, by podjąć się tego typu zajęć.


Wykaz najbardziej niezwykłych zawodów sporządziło brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Umum, którego usługi skierowane są do firm i zatrudnionych w nich pracowników. Z zestawienia liczącego 24 pozycje wybraliśmy najciekawsze z nich:

Chief listening officer

Najlepiej płatny zawód na liście dziwacznych prac. Zajmująca się nim osoba może zarobić rocznie do 61 tys. funtów (370 tys. zł). Dosłowne tłumaczenie jego nazwy może sugerować, że chodzi o specjalistę od słuchania ludzi. Nic bardziej mylnego. Praca CLO polega na przeglądaniu mediów społecznościowych w celu wyszukania wszelkich informacji dotyczących monitorowanych marek firm.

Ogrzewacz łóżek

Hotelom zależy, by na przyjazd gości wszystkie łóżka znajdujące się w pokojach były ciepłe i przytulne. Stąd wziął się pomysł na instytucję ludzkiego ogrzewacza. Reprezentanci tej „profesji” leżą przez większość czasu w łóżku i nagrzewają je ciepłotą własnego ciała. Za swój trud wynagradzani są w skali roku sumą 16 tys. funtów (86 tys. zł).

Tester karmy dla zwierząt

Żywność dla zwierząt domowych, podobnie jak artykuły żywnościowe dla człowieka, musi spełniać najwyższe standardy. A ponieważ pies czy kotek nie powie, jak ocenia zaserwowane mu jedzenie, wyręczyć musi go w tym człowiek, który najpierw je wącha, a potem próbuje, by sprawdzić, czy dobrano właściwe proporcje wszystkich składników i przypraw. Za jego wielkie poświęcenie czeka go roczna wypłata sięgająca 20 tys. funtów (107 tys. zł).

Poszukiwacz piłek golfowych

Ktoś przecież musi wyciągać piłki, który podczas gry w golfa przypadkowo wpadły do wody. W ciągu jednego dnia osoba, która daje nura do wody w tym konkretnym celu, jest w stanie zebrać 4 tys. piłeczek, a za cały rok mozolnej pracy na tym „stanowisku” może pochwalić się zarobkiem wynoszącym 25 tys. funtów (130 tys. zł).

Kontroler jakości chipsów

Zawód ten sprowadza się do odsiewania chipsów przypalonych, niedosmażonych lub posiadających niewłaściwe kształty. Nie oszacowano jednak, na jakie roczne wynagrodzenie może liczyć kontroler stojący na straży jakości popularnej na rynku przekąski.

Zastępca do kolejki

Najgorzej opłacany zawód w całym rankingu. Od jego wykonawcy nie wymaga jednak zbyt wiele. Po prostu trzeba... stać w kolejce w zastępstwie kogoś innego. W ten sposób można dorobić 12 tys. funtów (64 tys. zł) Na rynku funkcjonują agencje, które oferują wynajem takich osób w cenie 20 funtów (120 zł) za godzinę.

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

źródło: Unum

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby