Ursus umacnia swoją pozycję na rynku. Właśnie odniósł kolejny sukces

Ursus jest przykładem polskiej firmy, która dynamicznie się rozwija i rozszerza swoją działalność. Ostatnim z jej sukcesów jest przejęcie pełnego nadzoru nad spółką o kluczowym znaczeniu dla rynku energii odnawialnej
Ursus jest przykładem polskiej firmy, która dynamicznie się rozwija i rozszerza swoją działalność. Ostatnim z jej sukcesów jest przejęcie pełnego nadzoru nad spółką o kluczowym znaczeniu dla rynku energii odnawialnej Fot. junktimers / CC BY-NC-ND 2.0 / flickr.com/photos/junktimers/20005191231/
Kiedyś stał na krawędzi bankructwa. Teraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Ursus, producent ciągników i maszyn rolniczych, rozpoczął kolejne przedsięwzięcie. Tym razem jest to inwestycja w sektorze zupełnie związanym z produkcją urządzeń. Firma zdecydowała się rozszerzyć swoją działalność na rynek energii odnawialnej.


W ramach konsolidacji swojej grupy kapitałowej Ursus nabył od spółki POL-MOT Holding resztę udziałów w firmie Bioenergia Invest S.A, stając się w 100% jej właścicielem. Wykupiona spółka jest czołowym graczem na rynku biomasy. Jako jej jedyny akcjonariusz Ursus zamierza jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję. Aby zrealizować ten cel planuje takie przedsięwzięcia jak rozwój sieci zakładów produkcyjnych w kraju i zagranicą, wdrożenie nowej technologii peletowania słomy czy też realizacja dostaw do polskich elektrowni i elektrociepłowni.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa, powiedział, że przejęcie w całości tak znaczącej na rynku energii odnawialnej spółki pozwoli lubelskiemu przedsiębiorstwu na większą aktywność w zakresie realizowanych obecnie projektów:
Karol Zarajczyk
Prezes zarządu Ursus S.A.

Bioenergia Invest to jeden z podmiotów o kluczowym znaczeniu przy rozwoju energii odnawialnej realizowanej w ramach Grupy URSUS. Przejęcie pełnej kontroli kapitałowej nad spółką pozwoli na szybszą realizację perspektywicznych i kluczowych projektów z obszaru biomasy oraz rozwoju w szeroko pojętej branży rolnej.

Bioenergia Invest jest jednym z głównych producentów biomasy rolnej w Polsce. Obecnie dysponuje on 21 liniami do brykietowania oraz peletowania słomy i siana. Niezależni analitycy oszacowali jego wartość na poziomie przekraczającym 40 mln zł. Od dłuższego czasu spółka prowadzi z firmą Ursus ścisłą współpracę mającą na celu wdrożenie efektywnej i oszczędnej technologii produkcji peletu (rodzaj ekologicznego materiału opałowego) na skalę przemysłową.

Polski producent maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa prowadzi także działania ukierunkowane na zdobycie pozycji na rynkach zagranicznych. Pod koniec października poinformował, że dostarczy do Tanzanii 2400 sztuk ciągników rolniczych w ramach umowy opiewającej na kwotę 55 milionów dolarów. Ma to być jeden z kroków na drodze do celu, jakim jest zaopatrywanie w swoje produkty całej południowej Afryki.


źródło: Portal Spożywczy

Napisz do autora: dawid.wojtowicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.