Karty SIM przechodzą do lamusa. Zobacz, co je zastąpi

Tradycyjne karty SIM ma zastąpić e-SIM.
Tradycyjne karty SIM ma zastąpić e-SIM. Fot. mroach/http://skroc.pl/8a1aa/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/5e7f9
Posiadaczy telefonów komórkowych czeka kolejna istotna zmiana. Wkrótce tradycyjne karty SIM zostaną zastąpione przez e-SIM. Oznacza to, że zamiast tak jak dotychczas wkładać ją do urządzenia, użytkownik za pośrednictwem smartfona będzie musiał zalogować się na swój profil.


Główną przyczyną zmiany jest rozwój tzw. Internetu rzeczy. W jego ramach do sieci podłączanych jest coraz więcej urządzeń ubieralnych, takich jak np. smartwatche. Niestety tradycyjne karty SIM są za duże, aby się w nich zmieścić. Dlatego zostaną zastąpione przez technologię, która oparta jest na rozwiązaniach w chmurze.
Olaf Krynicki, PR and social media manager z Samsung Electronics

Nowe rozwiązanie będzie wymagało od nas logowania się do swojego urządzenia w podobny sposób jak np. na pocztę elektroniczną. Login i hasło zastąpią PIN. Jedną z wielu zalet e-SIM jest możliwość korzystania z czyjegoś telefonu w każdym miejscu na świecie bez narażania na koszty właściciela urządzenia.

Wprowadzenie e-SIM ma także przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. Obecnie dużą popularnością wśród przestępców cieszą się karty prepaidowe. Nie trzeba ich rejestrować, w efekcie wielokrotnie można je porzucać i kupować kolejne. Z kolei nowe rozwiązanie umożliwi zwiększenie monitoringu sieci telefonii komórkowej.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Źródło: Infowire.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.