Automater – czy polski system wysyłki kodów poradzi sobie na rynku e-commerce w USA? Mają mu pomóc środki z NCBR

Automater chce zdobyć klientów w USA.
Automater chce zdobyć klientów w USA. Fot. Città della Scienza/http://skroc.pl/5c1a9/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/9ffbb
Automater.pl to polski system, który ma ułatwić życie sklepów internetowych. Jest przeznaczony do automatyzacji sprzedaży i wysyłki kodów, np. rabatowych do klientów. Jest to niezwykle ważny aspekt działalności każdego e-handlowca, ponieważ pozwala zarówno zwiększać obroty, jak i zdobywać nowych klientów. Autorzy projektu chcą teraz wprowadzić swoje rozwiązanie na amerykański rynek.

W Polsce system obsługuje Allegro i eBaya
Aktualnie Automater.pl jest skonfigurowany z największymi w Polsce serwisami aukcyjnymi, takimi jak Allegro czy eBay. Jak zapewniają jego twórcy, system pozwala na automatyczną obsługę sprzedaży oraz natychmiastowe wysyłanie kodów do klientów. Mają one dotrzeć do konsumenta za pośrednictwem e-maila lub SMS-a w ciągu maksymalnie 3 minut od momentu dokonania transakcji.

Narzędzie umożliwia również ciągłe monitorowanie statusu transakcji zarówno przez sprzedawcę, jak i klienta. Pozwala też na natychmiastową wysyłkę nowych kodów, ich dosłanie czy ręczne księgowanie wpłat. Sklep może także w każdej chwili zablokować podejrzanego użytkownika, który np. nie w pełni aktywował swoje konto.

Automater.pl jest również wyposażony w rozbudowany moduł statystyk pozwalających na bieżąco monitorować poziom sprzedaży oraz przychodów. Jak dokładnie działa system. Z pewnością odpowiedź na to pytanie pozwoli znaleźć poniższy film.
Automater w drodze do automatyzacji w USA
Twórcy Automater.pl, a więc Jakub Kiczko oraz Maciej Zieliński, myślą teraz o jego wprowadzeniu do USA. Ma im w tym pomóc dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł, które podobnie jak 41 innych polskich startupów myślących o ekspansji zagranicznej, otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach programu Go_Global.


Jak wynika z raportu amerykańsiej platformy handlowej RetailMeNot, wartość amerykańskiego rynku e-commerce w 2015 roku wyniosła 215 mld funtów. Dlatego coraz więcej firm z całego świata chce na nim zaistnieć. Wsparcie z NCBR ma pomóc takim projektom, jak Automater.pl w przygotowaniu strategii wejścia na zagraniczne rynki (np. za Oceanem) czy poszukiwanie potencjalnych inwestorów.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.