Super, lubię to, wrr - Facebook wprowadził nowe emocje. Możecie wyrazić od zachwytu po przerażenie

Facebook uruchomił dziś długo zapowiadane nowe funkcje, dzięki którym można wyrazić nowe emocje, oprócz tradycyjnego "lubię to"
Facebook uruchomił dziś długo zapowiadane nowe funkcje, dzięki którym można wyrazić nowe emocje, oprócz tradycyjnego "lubię to" Fot: Youtube/Sarbast Najmadinhttp://bit.ly/1QxTnMf
Długo zapowiadana zmiana właśnie weszła w życie. Facebook wprowadził nowe emotikonki. Oprócz „Lubię to”, czytelnicy mogą teraz kliknąć opcje: super, haha, wow, przykro mi i wrr.

Nowe funkcje pozwolą użytkownikom na wyrażenie znacznie szerszego spektrum emocji niż tylko sympatii. Do tej pory czytelnicy mogli jedynie „polubić” dany post czy zdjęcie, nie mogli jednak wyrażać emocji negatywnych. Teraz możliwe jest wyrażenie nie tylko entuzjazmu, dzięki opcji „haha” czy „Super”, ale też smutku - „Przykro mi”, czy gniewu - „wrr”. Zmieniła się też nieznacznie grafika postów, kliknięcia „lubię to” pojawiają się w niebieskim kółku i chętnie wyświetlają listę wszystkich osób, które polubiły nasz post.

Natychmiast po zauważeniu nowych funkcji, przetestowaliśmy je w redakcji InnPoland. Wygląda na to, że nie pojawiają się jeszcze w wersji mobilnej, a w wersji desktopowej funkcje wyświetlają się, gdy przytrzymamy klawisz "lubię to".

W jaki sposób zdecydowano o wyborze emocji, w których symbol można teraz kliknąć? Jak powiedział Chris Cox, Chief Product Officer Facebooka, kierowali się reakcjami użytkowników. - Pod uwagę wzięliśmy najczęstsze reakcję naszych użytkowników. Planowane zmiany konsultowaliśmy także z socjologami – powiedział w ubiegłym roku w rozmowie z serwisem Bloomberg Business.
Co ciekawe, nie pojawiła się jedyna funkcja, której już w ubiegłym roku domagali się fani Facebooka, czyli przycisk „Nie lubię”. Jej wprowadzenie zapowiadał we wrześniu Mark Zuckerberg. - Ludzie od wielu lat pytają nas o ten przycisk. Dziś mogę już potwierdzić, żę przygotowujemy taką funkcję – powiedział Zuckerberg. Chyba, że komuś robi się przykro, gdy coś mu się nie podoba lub od razu wpada przez to w gniew. Wtedy faktycznie znajdzie od dziś funkcje dla siebie.

Nowe emotki testowali już wybrani użytkownicy pochodzący między innymi z: Portugalii, Chile i Hiszpanii.

Napisz do Redakcji: kontakt@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.