Katolicki Uniwersytet Lubelski w ramach projektu „LUK” wzmocnił kompetencje zawodowe swoich studentów, dzięki czemu skuteczniej mają oni poradzić sobie na rynku pracy. Ze wsparcia skorzystały osoby, które studiują filologię angielską, germańską, niderlandzką oraz polską.
Dzięki uczestnictwu w zajęciach, studenci poszerzyli swoją wiedzę zarówno w zakresie kompetencji miękkich, jak i specjalistycznych. W ramach rozwoju zdolności interpersonalnych, zorganizowano warsztaty z takich zagadnień, jak emisja głosu, efektywna komunikacja, radzenie sobie ze stresem czy praca w zespole.
Ponadto studenci odbyli szkolenia, których zadaniem było podniesienie ich kompetencji zawodowych i analitycznych, a także nauczenie przedsiębiorczości. W tym celu zorganizowano zajęcia z zakresu nauki specjalistycznego języka angielskiego oraz niemieckiego z dziedziny finansów i księgowości. Oprócz tego uczestnicy programu „LUK” poszerzyli swoje kwalifikacje w obsłudze programów biurowych czy graficznych.
Łącznie w projekcie wzięło udział 133 studentów. Oprócz uczestnictwa w zajęciach, uczestnicy programu podnosili swoje kompetencje zawodowe poprzez wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, a także za pomocą płatnych staży i praktyk. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 733 tys. złotych, które uczelnia pozyskała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią w stolicy województwa lubelskiego. Powstał w 1918 roku z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego. Łącznie na uczelni kształci się ponad 14 tys. osób – około 12 tys. studentów oraz 2 tys. doktorantów. KUL prowadzi nauczanie na 39 kierunkach i zatrudnia ponad 1 tys. nauczycieli akademickich.