750 milionów do wzięcia niemal od ręki. NCBR ogłasza otwarcie naboru do tegorocznej „szybkiej ścieżki”

Minister Jarosław Gowin ogłasza otwarcie naboru firm do programu POIR 1.1.1
Minister Jarosław Gowin ogłasza otwarcie naboru firm do programu POIR 1.1.1 Fot. Mateusz Trusewicz / INN:Poland
4 kwietnia 2016 roku minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin oraz zastępca dyrektora NCBR prof. Jerzy Kątcki uroczyście ogłosili otwarcie naboru firm do tegorocznej edycji tzw. „szybkiej ścieżki” finansowania innowacyjnych projektów w ramach programu POIR 1.1.1. Do rozdania jest 750 milionów złotych, aczas na decyzję o dofinansowaniu wynosi około 60 dni.

O dotację, która może sięgać nawet 80 procent niezbędnych środków, mogą się ubiegać mikro oraz małe firmy. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa i charakteru projektu. Musi on dotyczyć badań przemysłowych i prac rozwojowych albo samych prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą wzrostowi firmy oraz wzmacnianiu konkurencyjności.

Minister Jarosław Gowin mówił o tym, że kluczem do sukcesu Polski jest połączenie dwóch obszarów – nauki i biznesu. To pozwoli nam odejść od gospodarki imitacyjnej ku innowacyjnej. Żywym przykładem tego w jaki sposób działa program była obecność beneficjentów zeszłorocznego programu. SAULE Technologies dostało ponad 34 miliony złotych na rozwój technologii perwoskitowej, dzięki której powstaną superwydajne ogniwa fotowoltaniczne. Platige Image z kolei na opracowanie technologii do generowania wirtualnej scenografii w teatrze w czasie rzeczywistym.
Do uczestniczenia w programie zachęcał również prof. Jerzy Kątcki.
Nabór wniosków rozpoczął się 4-go kwietnia i potrwa do 29 lipca 2016 r. Wnioski można składać drogą elektroniczną. Kolejna tura naboru wystartuje we wrześniu tego roku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie NCBR.

Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.