
Reklama.
O dotację, która może sięgać nawet 80 procent niezbędnych środków, mogą się ubiegać mikro oraz małe firmy. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa i charakteru projektu. Musi on dotyczyć badań przemysłowych i prac rozwojowych albo samych prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą wzrostowi firmy oraz wzmacnianiu konkurencyjności.
Minister Jarosław Gowin mówił o tym, że kluczem do sukcesu Polski jest połączenie dwóch obszarów – nauki i biznesu. To pozwoli nam odejść od gospodarki imitacyjnej ku innowacyjnej. Żywym przykładem tego w jaki sposób działa program była obecność beneficjentów zeszłorocznego programu. SAULE Technologies dostało ponad 34 miliony złotych na rozwój technologii perwoskitowej, dzięki której powstaną superwydajne ogniwa fotowoltaniczne. Platige Image z kolei na opracowanie technologii do generowania wirtualnej scenografii w teatrze w czasie rzeczywistym.
Do uczestniczenia w programie zachęcał również prof. Jerzy Kątcki.
Nabór wniosków rozpoczął się 4-go kwietnia i potrwa do 29 lipca 2016 r. Wnioski można składać drogą elektroniczną. Kolejna tura naboru wystartuje we wrześniu tego roku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie NCBR.
Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl