Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przeprowadził modernizację systemu informatycznego w ośrodku. W efekcie naukowcom łatwiej i sprawniej będzie prowadzić badania z zakresu ekonomicznej, produkcyjnej i społecznej gospodarki żywnościowej oraz rolnictwa.
W tym celu ośrodek wyposażono w wydajną sieć wewnętrzną, która posiada szybkie łącza internetowe o mocy 2x 10 Gbit. Jak wskazują przedstawiciele IERiGŻ, dzięki temu naukowcy mogą prowadzić badania sprawnie i szybko, ale także bezpiecznie. Dlatego, że system informatyczny został zdublowany. Oznacza to, że jest odporny na awarie pojedynczych elementów, która w razie konieczności może zostać natychmiast usunięta.
Z kolei wdrożenie specjalnie przystosowanego do potrzeb naukowców systemu CRM zapewniło im możliwość bezpiecznej i sprawnej komunikacji. Ułatwia to zespołom badawczym realizację poszczególnych projektów. Natomiast aby w pełni zabezpieczyć dokumentację badawczą, w IERiGŻ stworzono zaawansowany system przechowywania danych.
W ramach modernizacji w IERiGŻ wybudowano także salę konferencyjną, która została wyposażona w system wideokonferencyjny. Dzięki temu naukowcy mogą w czasie rzeczywistym prowadzić rozmowy z kolegami po fachu z jednostek naukowych zlokalizowanych zarówno w kraju, jak i poza granicami naszego kraju.
Realizacja projektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez IERiGŻ dofinansowania w kwocie ponad 5,8 mln złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).
IERiGŻ działalność prowadzi od 60 lat. Specjalizuje się w analizowaniu procesów ekonomiczno-produkcyjnych polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Wyniki badań IERiGŻ-PIB wykorzystywane są w kształtowaniu polityki państwa wobec wsi. Ośrodek posiada 9 zakładów naukowych: