Dzięki realizacji projektu SUW, wszystkie zainteresowane osoby mogą za pośrednictwem internetu korzystać z publikacji naukowych, które znajdują się w zbiorach biblioteki Politechniki Krakowskiej. Stworzone cyfrowe repozytorium swoim działaniem przypomina portal społecznościowy.
Głównym celem realizacji projektu SUW było bezpłatne udostępnienie wszystkim zainteresowanym użytkownikom dostępu do akademickich publikacji z zakresu nauk technicznych. Stworzony system umożliwia cyfryzację zbiorów zgromadzonych przez bibliotekę Politechniki Krakowskiej, a także wspomaga prowadzenie naukowcom badań oraz działalności dydaktycznej.
System SUW pozwala jego użytkownikom na tworzenie repozytoriów prac naukowych, baz przedmiotów czy baz bibliograficznych. Platforma w swoim działaniu przypomina portal społecznościowy, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą w szerokim zakresie wprowadzać nowe oraz korygować wcześniej dodane publikacje.
Powstanie systemu SUW było możliwe dzięki pozyskaniu przez Politechnikę Krakowską dofinansowania w kwocie ponad 577 tys. złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki kształci inżynierów od ponad 70 lat. Jej mury opuściło ponad 78 tys. absolwentów. Obecnie na uczelni kształci się niemal 17 tys. studentów. Posiada ona w swojej ofercie edukacyjnej 25 kierunków, a nauka odbywa się na 7 wydziałach.
Należą do nich:
– Wydział Architektury,
– Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki,
– Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej,
– Wydział Inżynierii Lądowej,
– Wydział Inżynierii Środowiska,
– Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej,
– Wydział Mechaniczny.
Ponadto w ramach umów dwustronnych oraz programu „Erasmus”, Politechnika Krakowska prowadzi współpracę naukową i wymianę studencką z kilkuset uniwersytetami w 47 krajach na świecie.