Najmłodsi zatrudniają do swoich firm. Wkrótce rusza Startup Weekend Kids

Już dzieci mogą stworzyć własny start-up. Startup Weekend Kids ma nauczyć ich, jak to profesjonalnie zrobić.
Już dzieci mogą stworzyć własny start-up. Startup Weekend Kids ma nauczyć ich, jak to profesjonalnie zrobić. http://szlachtastartupuje.pl/
Startup Weekend to znane na świecie wydarzenie, które przyciąga osoby, chcące realizować marzenia o biznesie. Ma ono także swoją edycję dla dzieci i młodzieży. Na świecie zrealizowano zaledwie kilka takich spotkań z myślą o nich, a w Polsce Startup Weekend Kids będzie miał swój debiut już 10 czerwca.


Startup Weekend Kids, to warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy będą realizować pomysły na biznes i rozwijać umiejętności cyfrowe i biznesowe.

Organizatorzy zapewniają, że formuła Startup Weekendów doskonale sprawdza się w świecie dorosłych. A jej modyfikacja pod dzieci i młodzież stanowi idealny obszar do realizacji pomysłów oraz dobrej zabawy.

– Uczestnicy będą bawić się w tworzenie start-upów – rozwijając pomysły zgłoszone przez dzieci. Będzie to odbywać się w kilkuosobowych zespołach, złożonych z dzieci i dorosłych – tłumaczy Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”. – Ich zadaniem jest przedstawić i opracować podstawowe założenia ich pomysłu, ustalić plan działania, podzielić się zdaniami, dotrzeć do potencjalnych klientów i zbadać potencjał biznesowy ich pomysłów. Zadaniem dorosłych ekspertów jest wykorzystanie swoich kompetencji do zbudowania działającego prototypu, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od młodych przedsiębiorców – podsumowuje.


Zespoły będą pracowały pod uważnym okiem doświadczonych mentorów i praktyków biznesu. Uczestnicy będą w międzyczasie uczyć się, jak opracować krótki plan biznesowy oraz znaleźć sposób, jak zarobić na swoich pomysłach. Poznają przy tym przydatne narzędzia internetowe i dowiedzą się jak bezpiecznie z nich korzystać.

Najmłodsi zobaczą również, jak w rzeczywistości wygląda praca programisty oraz grafika komputerowego, a także skonsultują swój pomysł z ekspertami od marketingu, sprzedaży czy PR-u.

Dzięki współpracy z amerykańskim serwisem streamingowym dla programistów, Livecoding.tv, warszawska edycja Startup Weekend Kids ma zyskać zyska międzynarodowy charakter. Dzięki temu będzie mógł wziąć w niej udział każdy, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie teraz przebywa, oczywiście jeśli będzie miał dostęp do internetu i komputer.


Programiści i graficy z całego świata będą zatem mogli na odległość dołączyć do wybranego zespołu, by wspólnie pracować z młodymi ludźmi w Polsce nad ich pomysłami na biznes i akcje społeczne.

Strategicznymi partnerami wydarzenia jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy oraz firma AVIVA. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja Startup Poland. Portal INN:Poland jest patronem medialnym wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 czerwca, w siedzibie AIVIVA, w Warszawie, ul. Domaniewska 44. Rejestracja na wydarzenie znajduje się tutaj.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Startup Weekend Kids.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili