Programista przez 6 lat grał na komputerze zamiast pracować. Zobacz, co wymyślił, by nikt w biurze się nie połapał

Kwadrans pasjansa w pracy to przy tej sytuacji pikuś.
Kwadrans pasjansa w pracy to przy tej sytuacji pikuś. http://www.mathgoespop.com/images/2011/04/accounting.png
Co robić, kiedy praca koliduje z twoją pasją? Stwórz program, który zrobi wszystko za ciebie. Tak jak pewien Amerykanin.

Użytkownik forum Reddit o nazwie FiletOfFish1066 pracował jako tester oprogramowania korporacji z San Francisco. Praca była żmudna i typowo biurowa – sprowadzała się do tworzenia raportów na temat błędów i opracowywania kolejnych funkcji. Sfrustrowany pracownik miał za to hobby, na którym wolał się skupić – grę online o nazwie League of Legends (LoL).

W związku z tym przez osiem miesięcy pracował nad specjalnym zestawem algorytmów i skryptów. W końcu stworzył bota, dzięki czemu mógł kompletnie zautomatyzować swoją pracę. Program wyłapywał błędy i tworzył raporty, FiletOfFish1066 tymczasem nabijał kolejne poziomy doświadczenia w LoL.

Pracowniczego miru pasjonata nie zakłócono przez… 6 lat. Tak, przez ponad pół dekady nikt nie zauważył, że pracownik gra w gry, podczas gdy stworzony przez niego bot wykonuje wszystkie jego zadania. W swoim wpisie podkreśla, że przez ten okres przepracował może 50 godzin, a ponieważ nie utrzymywał z nikim przyjacielskich relacji w biurze, nie było możliwości wpadki.
Historia ma jednak słodko-gorzki koniec. Przez ten okres pasjonat gier online zapomniał wszystkiego, czego nauczył się o programowaniu. Kiedy w końcu firma dowiedziała się o jego procederze, podziękowała mu za współpracę.


FiletOfFish1066 jednak się nie załamuje. Dzięki temu, że dalej mieszka z mamą, zaoszczędził około 200 tys. dolarów, więc nie został na lodzie. Teraz planuje wyleczyć się z uzależnienia od LoLa i piwa, którego nabawił w trakcie swojej kariery. – Zawsze lubiłem programowanie, po prostu jestem leniwym matołem – podsumował swoją historię.

Źródło: Polygamia

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.