Reklama.
Wśród zgłoszonych 10 projektów można było znaleźć zarówno rozwiązania z zakresu elektroniki, informatyki, medycyny jak i rozwiązań społecznych. Najwyżej oceniono przenośny, połączony ze smartfonem aparat do KTG - pozwalający rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, stworzony przez Patrycję Wizińską-Sochę.
W kategorii Social Innovator nagrodę odebrał Rafał Flis z Social Wolves, za platformę, która przemienia młodych ludzi w przedsiębiorców i liderów społecznych. Imprezę prowadziła zeszłoroczna zwyciężczyni – Olga Malinkiewicz, CEO Saule Technologies, która opracowała pierwszy na świecie prototyp zasilacza do smartfonów z wykorzystaniem perowskitów. O samym konkursie opowiadała Katheleen Kennedy, President MIT Technology Review.
Na scenie obok przedstawicieli sponsorów z grupy BNP Paribas pojawiali się również ubiegłoroczni laureaci, oraz zdobywca nagrody we francuskiej edycji – Franz Bozsak. Pokazał on jak kreatywnym miejscem jest Europa. Po nich był czas na prezentacje ośmiu nominowanych do nagrody Innovator Under 35. Niestety Marta Krupińska (Azimo, sztuczna inteligencja do transferów finansowych) i Arkadiusz Stopczyński (Smartphone Brain Scanner, system, który pozwala na diagnozowanie epilepsji w trudno dostępnych miejscach) nie mogli dotrzeć na galę.
Największe brawa publiczności zebrał 22-letni Petros Psyllos, którego urządzenie Matia pomaga osobom niewidomym orientować się w przestrzeni. Składa się ono z kilkunastu czujników połączonych za pomocą bluetooth ze smartfonem. Informację o przestrzeni wokół osoby przekazują one za pomocą dźwięków, muzyki i komunikatów dźwiękowych.
Absolutny aplauz wzbudziło to, gdy urządzenie skierowane na innego z nominowanych, Krystiana Piećko, podało komunikat: „Man in white shirt”.
INN:Poland jest partnerem medialnym wydarzenia.
Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.pl