Mamę oszukasz, tatę oszukasz, ale Wujka Google'a nigdy. W końcu możesz się dowiedzieć, ile tak naprawdę o tobie wie

Warto usiąść i "przeklikać" swoją aktywność. Można dowiedzieć się o sobie ciekawych rzeczy. Youtube
Wiesz co Google to o tobie wie? Wiadomo, że wszystko, ale teraz możesz mieć do tego wgląd. I nie trzeba być super hakerem, wystarczy wejść na oficjalną stronę.

W zakładce Moja Aktywność możemy sprawdzić, co oglądaliśmy, wyszukiwaliśmy albo słuchaliśmy. Nowa opcja to kolejne podejście informatycznego giganta do transparentnego przeglądania przez użytkowników informacji, jakie są o nich składowane.
Jeśli jednak nie chcemy, by któreś z tych danych były w sieci, możemy dostosować swoje preferencje – sami wybieramy, co Google śledzi, a co nie.
Jeśli natomiast zbierze nam się na sentyment lub szukamy specyficznych informacji, możemy ustalić zakres dat lub typ poszczególnych aktywności. Niezależnie od naszych intencji, łatwo możemy sprawdzić, co robiliśmy danego dnia, a nawet godziny.
Po co w ogóle Google'owi tyle informacji? Zbierania poszczególnych danych ma, o dziwo, ułatwić nam życie. Wyszukiwane miejsca pojawiają się później na mapach i są traktowane jako priorytetowe, na Youtubie pojawi się bardziej spersonalizowany pasek polecanych utworów, a zapisywanie wyszukiwana głosowego w smartfonie służy usprawnieniu tej usługi.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.