Obozy kajakowe mogłyby pozazdrościć. Na kolonie ADAMED zgłosiło się kilka tysięcy uczniów. Rusza nowy nabór

ADAMED SmartUP nie przypomina zwykłego letniego obozu.
ADAMED SmartUP nie przypomina zwykłego letniego obozu. Fot. mat. prasowe
ADAMED wierzy w młodych pasjonatów nauki. Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna po raz drugi zorganizowała obóz ADAMED SmartUP, na którym uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli zgłębiać tajniki wiedzy z różnych ścisłych dziedzin.

Uczestnicy dwutygodniowego obozu zostali wyłonieni spośród kilku tysięcy uczniów którzy zarejestrowali się do drugiej edycji programu. Wszyscy wzięli udział w wieloetapowej rekrutacji, której częścią była internetowa gra naukowa rozgrywająca się w wirtualnej rzeczywistości.

Obóz podzielono na cztery bloki tematyczne: biochemię, nauki medyczne, robotykę oraz nowe technologie. Młodzież w kilkunastoosobowych grupach zdobywali wiedzę podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni i instytutów badawczych.

– Obóz jeszcze się nie skończył, ale już teraz cieszą nas opinie jego uczestników. To niezwykli młodzi ludzie, z których aż kipi chęć poznania i dowiedzenia się więcej. Sami wykładowcy przyznają, że prowadzenie zajęć dla tak utalentowanych i zaangażowanych grup to prawdziwa przyjemność – mówi Anna Kosińska, Kierownik Programu ADAMED SmartUP.
Z obozowej 50-dziesiątki wybranych zostanie dziesięciu laureatów nagrody głównej programu – 10-miesięcznego indywidualnego programu konsultacji edukacyjnych, prowadzonych przez ekspertów i naukowców. Najlepsi otrzymają również stypendium naukowe dopasowane do własnych potrzeb.


Rejestracja do trzeciej edycji programu rusza już we wrześniu na tej stronie.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.