Sony z głośnymi premierami w Berlinie. Widzieliśmy je jako pierwsi!

Od zeszłego roku IFA dzierży tytuł największych targów technologicznych na świecie.
Od zeszłego roku IFA dzierży tytuł największych targów technologicznych na świecie. fot. Mateusz Trusewicz
Na słynnych targach technologicznych IFA w Berlinie, Sony zaskoczyło publiczność całą serią premier. Co będzie nadawać rytm w świecie technologii w ciągu najbliższych miesięcy?


W tym roku do Berlina pofatygował się sam Kazuro Hirai, CEO Sony. Podczas prezentacji opowiedział o ostatnich burzliwych latach firmy, wspominając o finansowych wyzwaniach, z którymi zmagali się Japończycy. Sony poradziła z trudnościami, a magazyn Time opisał ten sukces jako "powstanie z łoża śmierci".

Hirai podkreślił również, że ostatnie trzy lata mogły budzić sceptycyzm, ale teraz postawiono na to, by produkty Sony były jak najbliżej użytkownika oraz jego potrzeb. Co pokazano w Berlinie tym razem? Najpierw zaprezentowano linię produktów dla audiofilów – od wzmacniaczy, słuchawek, po najnowszy odsłonę słynnego odtwarzacza Walkman. Wszystko zostało stworzone dla najbardziej wymagających odbiorców. Także tych, którzy chcą odciąć się od świata – model słuchawek MDR-1000X korzysta z technologii tłumienia dźwięków, z której korzysta się w przemyśle ciężkim.
40 milionów – tyle sprzedano już konsol PlayStation 4. To najszybciej sprzedająca się konsola w historii, podkreślił Hirai. Flagowy produkt Japończyków doczekał się kolejnego, dużego dodatku – gogli PlayStation VR, które w sprzedaży będą dostępne od przyszłego miesiąca. Korzystanie z nich ma wprowadzić granie na zupełnie nowy poziom, zapewniono podczas konferencji.


Nie zapomniano również o biznesie. Wprowadzenie Seed Acceleration Program dla młodych biznesów pozwoliło stworzyć klasyczny w wyglądzie, ale naładowany nową technologią smartwatch FES Watch U, łączący elegancję z praktycznością.

A co na deser?
Wszyscy najbardziej czekali jednak na premierę Xperii. Nadzieje zgromadzonych nie zostały zawiedzione. Zaprezentowano nowy flagowy model – Sony Xperia XZ oraz Sony Xperia X compact. Najważniejszą innowacją jest wprowadzenie najlepszego w historii smartfonów od Sony Mobile aparatów, które wzniosą selfie i panoramiczne zdjęcia na wyższy poziom. Główny aparat flagowego telefonu ma matrycę i rozdzielczości aż 23-megapikseli, a przedni – 13. Do tego przechodzi w stan gotowości do stanu czuwania tylko w 0.6 sekundy od momentu naciśnięcia migawki.

Dochodzą również opcje dla tych, którzy chcą wycisnąć z aparatu jeszcze więcej – można dowolnie manipulować takimi rzeczami jak balans bieli, ostrością czy nasyceniem kolorów. Smartfony mają wbudowane procesory Qualcomm Snapdragon 820, do tego wyposażono je w nową funkcję Battery Care. Razem z funkcją Qnovo, wydłuża ona żywotność baterii nawet dwukrotnie.
To jednak nie koniec innowacji. Zaprezentowano również bezprzewodowe urządzenie douszne Xperia Ear, które reaguje na polecenie głosowe i po połączeniu ze smartfonem podaje bieżące informacje i porady – niczym w filmach science fiction. Z tą różnicą, że to technologia, która będzie dostępna w sprzedaży już od listopada.

Xperia XZ będzie dostępna w sprzedaży od października, a Xperia X Compact od września bieżącego roku. To jednak nie koniec naszej relacji – sprawdzajcie nasze serwisy, gdzie już wkrótce pojawią się nowe materiały, relacje i filmy z targów IFA – wszystko w obiektywie telefonów Sony.

Artykuł powstał we współpracy z Sony Mobile

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)