„Nie ma w Polsce żadnego problemu z jakością żywności”. Komisarz UE odpowiada na pytania INN:Poland

Komisarz UE ds zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenis Andriuakatis.
Komisarz UE ds zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenis Andriuakatis. Fot. Mateusz Trusewicz

Polska branża spożywcza, przynajmniej pozornie, nie ma się czym martwić. Czesi kwestionują jakość polskiej żywności, a sami Polacy spekulują na temat pozostałości antybiotyków w mięsie dostępnym w sprzedaży oraz jak standardy bezpieczeństwa żywności mogą się zmienić po ewentualnym wprowadzeniu w życie umowy TTIP. Zapytaliśmy o te kłopoty komisarza UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenisa Andriukaitisa.
Komisarz Andriukaitis przywrócił nam wiarę. – Nie ma żadnego problemu z jakością polskiej żywności. Absolutnie trzyma standardy bezpieczeństwa – zapewnił w rozmowie z INN:Poland. – Zdaję sobie sprawę, że niektóre rządy toczą spory. Ale Komisja Europejska ma też możliwość partnerowania w takich sporach i rozwiązywania niektórych z nich – dodawał.

Komisarz Andriukaitis zapewnia też, że polska – i szerzej, europejska – żywność trzyma najwyższe standardy i podlega stałej kontroli, również na obecność antybiotyków. Negocjowana z USA umowa TTIP nie powinna w tym zakresie nic zmienić, co więcej, być może rygory ulegną nawet dalszemu zacieśnieniu.

W rozmowie z INN:Poland unijny komisarz zaprasza też do korzystania z unijnych inicjatyw adresowanych do przedsiębiorców i start-upowców, którzy mają pomysły na przełomowe innowacje w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Więcej znajdziesz na Twitterze Rzecznika IKEA Polska

Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.