Pierwszy Polak w kosmosie powraca na orbitę. Tym razem jako głos jednej z postaci międzynarodowej superprodukcji

Mirosław Hermaszewski wraca w przestrzeń kosmiczną.
Mirosław Hermaszewski wraca w przestrzeń kosmiczną. Youtube/Zrzut ekranu/Call of Duty

Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny Polak w kosmosie, wraca na orbitę. Tym razem tę cyfrową – został bowiem członkiem obsady podkładającej głos w polskiej wersji gry Call of Duty: Infinite Warfare.

Seria Call of Duty to tytuły akcji, której pierwsze odsłony koncentrowały się na wielkich bitwach II Wojny Światowej. Z czasem jednak twórcy zaczęli przedstawiać działania wojenne kolejnych dekad, by ostatecznie wyprzedzić historię – w wydanej 4 listopada grze akcja dzieje się bowiem w kosmosie. A któż nie nadaje się lepiej do zagrania kosmicznego żołdaka niż człowiek, który doświadczył tego na własnej skórze?
Na udostępnionym materiale Hermaszewski opowiada o marzeniu, by zostać lotnikiem (które później rozwinęło się w niespodziewanym dla niego kierunku), rozwoju lotnictwa oraz selekcji, jaką poddano kandydatów na lot, który odbył się w 1978 roku.

Tym sposobem Hermaszewski dołączył do Marcina Dorocińskiego i Łukasza Simlata. Ich głos również można usłyszeć w najnowszej superprodukcji studia Activision.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.