Pierwszy taki start-up w Polsce. Handlują... pustym miejscem w twoim garażu

Kartonado to platforma internetowa, która łączy osoby zainteresowane udostępnieniem swoich strychów, piwnic i garaży z ludźmi, którzy tej przestrzeni potrzebują.
Kartonado to platforma internetowa, która łączy osoby zainteresowane udostępnieniem swoich strychów, piwnic i garaży z ludźmi, którzy tej przestrzeni potrzebują. Fot. Pixabay
Masz trochę niewykorzystanego miejsca w swojej piwnicy albo garażu? A może wręcz przeciwnie? Ilość drobiazgów w twojej kawalerce sprawia, że wypytujesz członków rodziny, czy pozwolą ci oddać im kilka kartonów.

Kartonado to platforma internetowa, która łączy osoby mające nadmiar wolnego miejsca z tymi, którym jej brakuje. Piwnica, garaż czy strych – wynająć dzisiaj można dosłownie wszystko.

Problem wbrew pozorom nie jest błahy. Obecnie musisz wyłożyć dodatkowych 20-30 tys. złotych, by w pakiecie z mieszkaniem mieć również garaż bądź komórkę lokatorską. Kwitnie więc rynek wynajmu. Na takie właśnie zapotrzebowanie postanowiła odpowiedzieć firma Kartonado.

Na czym to polega? Kartonado to platforma internetowa, która łączy osoby zainteresowane udostępnieniem swoich strychów, piwnic i garaży z ludźmi, którzy tej przestrzeni potrzebują. Ci pierwsi zgłaszają się do Kartonado i podają swoją lokalizację. Ta umieszczana jest na mapie wraz z informacją o powierzchni, lokalizacji i cenie. Firma pobiera w zamian kilkanaście procent prowizji.
Nowa odsłona platformy wystartowała wraz z początkiem 2017 roku. Liczba dostępnych lokalizacji jak na razie nie poraża, oferta ogranicza się do Warszawy i okolic. Już teraz jednak możliwe jest znalezienie nieco przestrzeni w samym centrum stolicy za kilkaset złotych miesięcznie.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.