Polski przemysł wstaje z kolan. Rząd stworzy fundację, która przywróci mu świetność

Polski przemysł zostanie prawdziwie nowoczesną gałęzią gospodarki?
Polski przemysł zostanie prawdziwie nowoczesną gałęzią gospodarki? Pixabay
Idzie nowe. Przynajmniej dla przemysłu, który ma zostać wprowadzony w nową, cyfrową erę. Jak podaje “Puls Biznesu”, Ministerstwo Rozwoju tworzy platformę, która ma wynieść polską produkcję przemysłową na wyższy poziom.


Jak podaje serwis, już niedługo rząd powoła do życia specjalną fundację. Celów statutowych organizacji będzie kilka. Zajmie się integracją oraz koordynacją działań jednostek z sektora administracji publicznej, edukacji, instytucji naukowo-badawczych oraz firm. Wszystko to po to, by zrealizować jeden cel - cyfrową transformację przemysłu w naszym kraju. Fundacja będzie nosić nazwę Polskiej Platformy Przemysłu 4.0.

Zgodnie z projektem ustawy, fundacja zostanie założona przy udziale skarbu państwa. Według wiceminister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, taka forma organizacyjna sprawa wrażenie najlepszej, bo umożliwia zaangażowanie do działania przedsiębiorców.

Oprócz integracji i koordynacji, Polska Platforma Przemysłu 4.0 ma za zadanie dostarczać na rynek wiedzę techniczną. Będzie również wspierać przedsiębiorstwa przy opracowywaniu i wdrażaniu nowych technologii, rozpoczynać przepływ doświadczeń oraz pomagać przy implementacji nowoczesnych modeli biznesowych.

Unijna deklaracja, dotycząca rozwoju nowoczesnych form produkcji, ma zostać podpisana 23 marca w Rzymie. Polska ma być jednym z jej sygnatariuszy.

Źródło: Puls Biznesu

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.