Vistula i Bytom już w kwietniu informowały, że prowadzą na ten temat rozmowy. Obecnie według informacji gazety trwają negocjacje, które pozwolą ustalić parytet wymiany akcji. Ostateczna decyzja ma jednak należeć do akcjonariuszy. Mają oni podjąć ją jesienią. Prezes Vistuli Grzegorz Pilch ma przekonywać ich do tego, by poparli połączenie
firm. Jego zdaniem, nie ma mowy o połączeniu marek i salonów firmowych obu firm.
Vistula jest jedną z czołowych firm
odzieżowych w Polsce. Produkuje z własnych tkanin klasyczne ubrania męskie: garnitury, kurtki, płaszcze, marynarki, spodnie, koszule czy swetry. W 1991 roku Zakłady Przemysłu Odzieżowego “Vistula” przekształciły się w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa lata później dokonano prywatyzacji Vistuli poprzez sprzedaż akcji w ofercie publicznej. Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Vistula zadebiutowała w 1993 roku. W 2006 roku Vistula połączyła się z Wólczanką.
Bytom także produkuje garnitury, marynarki i spodnie. Firma ma 72-letnią tradycję krawiecką. Od 1995 roku jest notowana na GPW. Miliony ubrań sprzedawała nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech czy USA. Bytom jest laureatem wielu nagród, m.in. Doskonałość Mody 2000, Złote Godło, Złota Pętelka, Laur Konsumenta czy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.