Hakerzy włamali się do najnowszej gry CD Projekt. Zażądali okupu, ale takiej odpowiedzi się nie spodziewali

CD Projekt RED nie zamierza płacić okupu hakerom.
CD Projekt RED nie zamierza płacić okupu hakerom. Jacek Marczewski/Agencja Gazeta
CD Projekt RED, studio, które odniosło światowy sukces dzięki serii gier Wiedźmin nawiązującej do słynnej literackiej sagi Andrzeja Sapkowskiego, padło ofiarą hakerskiego ataku.


CD Projekt RED poinformowało w komunikacie, że niezidentyfikowana grupa osób wykradła kilka wewnętrznych plików dotyczących tworzonej obecnie gry Cyberpunk 2077. Firma nie zamierza jednak płacić okupu, którego zażądali hakerzy.

– Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą „Cyberpunk 2077”. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD Projekt Red, gdyż mogą być one mylące – wynika z komunikatu, który opublikował CD Projekt.

Jak napisał CD Projekt, jest szansa, że prędzej czy później pliki zostaną opublikowane. O sprawie firma zamierza powiadomić “odpowiednie organy”.

Cyberpunk 2077, która ma ukazać się w 2018 lub 2019 roku (dokładna data nie jest jeszcze znana), jest produkcją RPG, osadzoną w świecie futurystycznym, utrzymaną w mrocznej stylistyce science-fiction. Poznajemy kultowe Night City, które jest miejscem pełnym ponurych intryg. Nad grą pracuje 300 osób.


CD Projekt osiągnął światowy sukces dzięki grom z serii Wiedźmin. Pierwsza odsłona produkcji stała się najczęściej kupowaną grą w Polsce. Kolejne części wywindowały polską spółkę na szczyty światowych list bestsellerów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.